Робота для людей з інвалідністю: як працює механізм компенсацій [ Редагувати ]
Робота для людей з інвалідністю. Майже рік тому Уряд запровадив програму компенсацій для роботодавців. Якщо компанія бере людину з інвалідністю, зможе отримати гроші від держави. Чи дієва програма? Та як саме працює механізм компенсацій? Роман Барашев підбив перші підсумки урядової ініціативи.
Андрій Середа, масажист-реабілітолог:
Отримав масажний стіл. Зручно, що розташований санвузол поруч.
Андрій втратив зір на фронті. Але не став сидіти вдома. До війни чоловік працював електриком. Та після важкого поранення мусив змінити фах.
Андрій Середа, масажист-реабілітолог:
Масажистом працюю відносно недавно. У місті Рівному навчила незряча дівчинка. Це вперше у неї був такий випадок. Сама незряча і вчити незрячого.
Андрій розповідає: постійно вдосконалює навички, і все - заради великої мети.
Андрій Середа, масажист-реабілітолог:
Хотілося б взяти участь в паралімпійських командах. Хотів би влаштуватися масажистом.
Наталія Загорулько, в.о. медичного директора українського центру ветеранів:
Пан Андрій прийшов до нас близько пів року назад. Заклад зміг забезпечити для нього не лише робоче місце, а й місце постійного перебування. Андрій достойний приклад тих хлопців, які опинилися в такій ситуації. Він мотивує інших для того, щоб вони не опускали руки.
Робоче місце для Андрія, в Українському центрі ветеранів, створене за урядовою програмою працевлаштування людей з інвалідністю.
Тетяна Бережна, заступник міністра економіки України:
Це можливість отримати відшкодування в розмірі до 106 тисяч гривень для облаштування робочого місця для особи з інвалідністю.
У Мінекономіки звітують: за неповний рік дії програми відшкодування отримали близько шестисот роботодавців. Загалом вони забезпечили працею майже 700 працівників.
Тетяна Бережна, заступник міністра економіки України:
Ми в міністерстві економіки спільно з державною службою зайнятості реалізуємо цю програму в рамках великої української програми Першої леді "Безбар'єрність". Вона має на меті допомогти людям з інвалідністю працювати, долати бар'єри на ринку праці, реалізовувати свої таланти для відбудови України.
Андрій Середа, масажист-реабілітолог:
Хочу згадати про цивільних, незрячих теж. Познайомився свого часу з цивільною жінкою, яка отримала поранення під час вибуху у Вишгороді й втратила очі. Цивільна людина, втративши зір, має чомусь менші пільги, ніж людина військова. Хотілося б, щоб розширювали пільги людям-інвалідам.
Але програма працевлаштування людей з інвалідністю призначена і для військовиків, і для цивільних. Щоби переконатися в цьому, ми завітали до столичного Центру відновлення хребта та суглобів.
- Після вчорашнього масажу як вам? - Хочеться ще.
Євген, військовослужбовець ЗСУ:
На реабілітацію приїхав, направили. У мене мало часу, треба якнайшвидше відновитися.
Олена Прудка, директор клініки Центр хребта:
Надаємо безкоштовно учасникам бойових дій розвантаження хребта і фізпроцедури. Коли приходять військові наші, у них всі м'язи спазмовані від носіння бронежилетів, від спання в окопах - це велика проблема.
Для учасників російсько-української війни безплатна реабілітація, для працівників - зручні робочі місця. Зокрема, й завдяки державній програмі інклюзивного працевлаштування.
Раїса Баландіна, реабілітолог клініки Центр хребта:
Я інвалід II групи. Створили умови для того, щоб мені легше було працювати. Була придбана така кушетка, яка має підіймач. Я можу з легкістю запакувати в костюм пацієнта, опустити, підняти, мені не треба піднімати важке.
Марина Юр, масажист-реабілітолог клініки Центр Хребта:
Придбали для мене ноутбук нового покоління для зору, планшет, принтер і крісло, на якому сиджу я. В принципі все створено для комфортної роботи адміністратора.
Меблі, комп'ютери, оргтехніка, засоби для захисту здоров'я і безпеки на робочих місцях. Перелік, що можна купити за державною програмою, чималий. Оформити заявку також не складно.
Тетяна Бережна, заступник міністра економіки України:
Роботодавці, просимо вас звернути увагу на цю програму. Документи подати дуже легко. Все робиться через "Дію". Ви отримаєте компенсацію буквально за 10 робочих днів після того, як ви подасте заявку.
До кінця року в Міністерстві економіки мають намір профінансувати близько 10 тисяч інклюзивних робочих місць.