Український Червоний Хрест провів масштабні тренування для волонтерів [ Редагувати ]
"10 років разом". Під таким гаслом вирішили провести масштабні тренування представники Українського Червоного Хреста. У присутніх була можливість обмінятися досвідом і відточити свої навички реагування на надзвичайну ситуацію. Яку саме - розкаже Анатолій Журавльов. Він побував на вишколі.
За легендою навчань, щойно ворог атакував базу відпочинку. Десятки потерпілих, паніка...
На місце прибули загони швидкого реагування Українського Червоного Хреста. Медики надають допомогу пораненим.
У декого з потерпілих - тяжкий стан. Осколкові ураження, контузії, переломи та важкі травми кінцівок.
А ось у цій будівлі сталося загоряння, люди всередині опинилися у вогняній пастці. Їх треба швидко вивести назовні.
Одночасно волонтери надають потерпілим психологічну допомогу. Поранених евакуюють до пункту сортування, щоб далі вже передати бригадам швидкої допомоги.
Такі масштабні навчання для загонів швидкого реагування в Українському Червоному Хресті проводять щорічно. Цього разу беруть участь понад 100 волонтерів з різних регіонів держави.
Тарас Логгінов, керівник служби реагування на надзвичайні ситуації Українського Червоного Хреста:
Тут два таких аспекти, перше - це пізнавальний. Тому що хлопці й дівчата щось нове пізнають - більш досвідчені працюють з більш молодими, у яких немає досвіду. По-друге, це такий дуже потужний психологічний захід, тому що багато людей, майже половина приїхала з лінії фронту.
До заходу долучилися й волонтерські команди Італійського та Іспанського Червоного Хреста.
Даніло Лосала, представник Іспанського Червоного Хреста:
З початку військових дій на території України ми тісно співпрацюємо з Українським Червоним Хрестом. Надаємо ресурси, необхідне обладнання. Я дійсно щиро вражений тим, як проходять навчання, рівнем підготовки людей до реагування на надзвичайні ситуації.
Дар'я Гурова, представниця Запорізької обласної організації Українського Червоного Хреста:
У мене чоловік був в загоні вже кілька років, а повномасштабне вторгнення - я просто не могла сидіти вдома.
Дар'я - викладач туристичної справи в університеті. До того як стала волонтером, взагалі не мала медичного досвіду. Каже: працювати у загоні швидкого реагування непросто, втім це дає можливість рятувати життя.
Дар'я Гурова, представниця Запорізької обласної організації Українського Червоного Хреста:
Я пам'ятаю мій найперший виїзд був, на жаль, вже на збирання "200-их", це достатньо страшно. Але знаєте, "200-ті" це напевно не так страшно, як потерпілий живий, якому потрібна допомога. Зараз тут також відпрацьовували - працювала ПСП, це родичі постраждалих. От дивитися на їхню надію, що зараз будуть живі, і бачити, як надія постійно в очах згасає - це найважче, що може бути в цій роботі,
Костянтин Бінковський, командир загону швидкого реагування Чернівецької обласної організації Українського Червоного Хреста:
Ми працювали з початку повномасштабного вторгнення, з 24 лютого до 15 березня ми працювали в Маріуполі, і вже 15-го березня ми виходили з оточення, вивозили людей.
Костянтин нині живе в Чернівцях. Розповідає нам про основні завдання загонів швидкого реагування.
Костянтин Біньковський, командир загону швидкого реагування Чернівецької обласної організації Українського Червоного Хреста:
Це бути в постійній готовності. І прильоти балістики, і ДТП, і допомога "швидкій", допомога ДСНС, допомога поліції. Ми зустрічаємо евакуаційні потяги, ми забезпечуємо, наприклад, транспортування людей з інвалідністю.
Цьогоріч загонам швидкого реагування Українського Червоного Хреста виповнилося 10 років. За цей час вони об'єднали тисячі волонтерів, які врятували сотні тисяч людей. У планах - лише розвиток і масштабування.