Ракетний удар по Києву: що відомо про наслідки [ Редагувати ]
36 людей загинули, 140 були поранені внаслідок ракетних ударів рф напередодні. Ворог запустив 38 ракет, 30 із яких збили Сили протиповітряної оборони. Але ті вісім, що пройшли крізь щит, влучили в промисловий об'єкт у Кривому Розі, у столиці - в житловий будинок та дві лікарні. У Києві пошкоджено найбільший в країні дитячий медичний центр "Охматдит" та приватний медзаклад. Загинуло 20 людей. Постраждали - 96, в тому числі троє дітей. Сьогодні у Києві оголошено День жалоби. Хронологія вчорашнього обстрілу далі.
Друзі, це житловий будинок, він горить. Люди кричать. Ось що робить російська нечисть. Ось як вона воює з українським населенням. Погляньте, люди кричать, їх намагаються врятувати. Подивіться, тут знесло весь під'їзд.
Ці кадри з місця влучання в багатоповерхівку у Шевченківському районі Києва. Одним із перших відзняв наш кореспондент Михайло Манилюк. Він прибув на місце за лічені хвилини після прильоту.
Суцільні руїни, згарище, клуби диму, розтрощені автівки, шоковані люди. На місці події працюють рятувальники.
Олена Логінова, кореспондентка:
Ось як виглядає будинок після прильоту ворожої ракети. У ньому повністю знищений один з під'їздів п'ятиповерхівки. Також пошкоджень зазнали прилеглі будинки та місцева школа. У ній повилітали вікна.
Мешканці будинку кажуть: вибух був надпотужний. Усі на той момент займалися домашніми справами.
Олег, мешканець будинку, очевидець подій:
Готував їжу в мікрохвильовці - чую свистить. Як лупнуло. А в мене квіточки стоять і всім цим мені по голові дало, я впав вниз. І по квіточках виліз в коридор. Одівся, я інвалід без ноги. Я на п'ятому поверсі живу. Балкон розбило.
Олег мешкає в будинку навпроти. Показує нам свою згорілу квартиру на 5 поверсі.
Олександр, мешканець будинку:
5-й поверх, там мой отец был. 85 лет ему. Я на работе был, приехал, отца уже не было. Он окровавленный был, сказали, что забрали. Осколочные ранения.
Внаслідок прильоту - троє загиблих та 18 поранених. 7 людей вдалося врятувати. Залучили 50 рятувальників та 10 одиниць техніки.
Павло Петров, речник ГУ ДСНС у місті Києві:
Маємо приліт в п'ятиповерхівку житлову, там повністю зруйнований один під'їзд, а також пошкоджені другий, третій, четвертий під'їзди. Також була пожежа в будинку навпроти, рятувальники все локалізували, роботи з пошуку потерпілих наразі тривають. На жаль, можемо сказати про трьох загиблих - це одна жінка і дві дитини.
Родина Галини мешкає в під'їзді поруч з місцем прильоту. Каже: дивом вижили. На руках тримає маленького песика Жорика. Розповідає: собаку буквально винесло з вікна вибуховою хвилею. Але він залишився неушкоджений.
Галина, мешканка будинку, очевидець подій:
Ми знаходились в коридорі будинку і потім ми побачили, чули, як летіла ракета і відбувся потужний вибух. Нас тільки врятував коридор. А ось цей песик Жорік він мешкає ось в цьому парадному, що ви бачили, що всі завали. Жоріка просто вибуховою хвилею викинуло і його це врятувало, і він був знайдений у 21 домі.
В одній з місцевих шкіл організували штаб порятунку. Сюди приходять мешканці постраждалих будинків. Оформлюють допомогу.
Ігор Авраменко, директор Київської загальноосвітньої школи №169:
Близько 70 людей звернулося за допомогою. Є людей 30 приблизно, вони потребують ночівлі, вони будуть залишатися на ночівлю зараз у нас в школі, плюс тут уже працюють представники соціальної служби ЦНАПів.
Перша ночівля тих, хто втратив житло після ворожого прильоту, була тут. У спортзалі школи.
Ігор Авраменко, директор Київської загальноосвітньої школи №169:
- Тут плануємо поставити ліжка і тут будуть ночувати люди, які потребують місце для ночівлі. - Скільки місць мають облаштувати, що для цього привезуть? - Для цього привезуть розкладні ліжка разом з матрацами, подушками. Тобто повністю все для ночівлі. І тут приблизно 40 ліжок поставлять.
Місця для ночівлі потребували 30 людей. Більшість з них знайшли притулок у родичів, знайомих та небайдужих людей.
Єлизавета Яковлева, кореспондентка:
А це вже лівий берег. Тут уламки ворожого боєприпасу впали на медичний центр. Ззовні пошкодження, на перший погляд, не такі вже й серйозні. Вибиті вікна, пошкоджена стеля на 3 поверсі. Втім, за словами очевидців, постраждалих дуже багато і є загиблі.
Під ногами - хрускіт скла та дрібного каміння, а навколо будівлі - десятки людей. Це не лише очевидці. Дехто втратив зв'язок із рідними, які на момент ворожої атаки були всередині будівлі. Але до останнього сподіваються, що вони живі.
Житель Києва:
Ми приїхали. Тут дочка прийшла на прийом. І не можемо її знайти. От весь прийом.
Ця ворожа атака сталася вже по обіді. Розпал робочого дня. Відомий на лівому березі медичний центр. Всередині - багато пацієнтів і лікарів. Вижити вдалося не всім.
Он лежить загиблий. Це лікар.
У Київській міській прокуратурі повідомляють про сімох загиблих. Віктор розповідає: те, що йому з дружиною вдалося вціліти - справжнє диво. Уламки впали зовсім близько.
Віктор, житель Києва:
Я тут біля стовпа стояв. Почув вибух, як звичайний. А потім почали сипатись дрібненькі камінці. Я стояв з жінкою, я її відволік, трохи під сходи залізли і почало вже сипатись велике каміння.
Чоловік бачив, як одразу після удару люди почали у паніці вибігати з медичного центру.
Віктор, житель Києва:
Бігла жінка знайома з 8-го дому вся в сльозах. І вона каже, там дуже багато трупів.
Віталій, житель Києва:
Взрив, крик, пискіт, купа людей. Коли був взрив, тут 4-х зразу вивезли. При нас жінку винесли в "швидку" і чоловіка на каталці.
Ганна працює в сусідньому офісі. Воно за кілька десятків метрів від місця удару. Але робоче місце жінки перетворилося на руїни.
Ганна, жителька Києва:
Я чула тільки вибух, як щось кудись врізалось. В укриття побігли, авжеж. Як кажуть, в нашому кабінеті немає стелі. І всі вікна повилітали.
Анатолій Журавльов, кореспондент:
А це Солом'янський район. Тут під час російського удару було пошкоджено верхні поверхи одного з бізнес-центрів. Поруч із ним розташовані житлові будинки та університетські гуртожитки. Студенти вирішили бути не осторонь чужої біди і доєдналися до ліквідації наслідків ворожої атаки.
Анна, волонтерка:
Тут людей вистачає постійно і тут район такий - спальний, тут людей багато, пенсіонерів дуже багато.
Анна каже: була в укритті, коли пролунали вибухи. Трохи згодом побачила масштаби катастрофи, і разом із друзями долучилася до прибирання уламків.
Анна, волонтерка:
Коли ти розумієш, що це за декілька кроків від тебе - це дуже важко. Але ми об'єднуємося і працюємо заради нашої країни, тому що росія, думаю, це є проблема кожного з нас - велика проблема. Тому допомагаємо як можемо.
Згодом на місце прибули й представники Українського Червоного Хреста. Здебільшого надавали психологічну допомогу місцевим, бо медичну - постраждалим одразу ж надали лікарі "швидкої".
Віктор Городній, керівник Солом'янської районної організації Українського Червоного Хреста в Києві:
Не те щоб не осознали. Вони ще не зрозуміли, що відбулося. І багато бігає навколо свого будинку - не знає, що шукать. Працюють психологи. Декілька було дуже тяжких - психологічно пригнічених. Там працює адміністрація в школі, постраждалих переписує.
До гуманітарного штабу люди стали нести допомогу постраждалим.
Євген, житель Києва:
Вирішив принести води і ще дізнатися, що потрібно найближчим часом. Далі вже буде, коли зрозуміло вже, які наслідки, тоді вже люди будуть більш точкову робити допомогу.
А це вже кадри з району біля метро Лук'янівська. Понівечений вхід до станції. Вибиті шибки й у бізнес-центрі поблизу та навколишніх будинках.
Ірина Дехтяр, жителька Києва:
Телефонують наші, які в метро, питають: "Ірино Михайлівно, наш будинок ще є, нам є куди вертатися? Бо метро завалено, там попадало щось і не випускають, диму повно...". Кажу: "Ну, моя ванна ще є, вертатися можете до мене у ванну!"
У квартирі Ірини від вибухових хвиль також пошкоджено вікна. Будинок жінки розташований зовсім близько від станції метро.
Ірина Дехтяр, жителька Києва:
Я ж кажу, у мене баклажки у ванній - самостійне життя почалося у них, вони рухалися туди-сюди. Дуже трусився будинок. У нас в парадному повідчинялися вікна, вазони попадали, повилітали пластикові заглушки - в нас стоять, де комунікації, різні проводи. Але слава Богу ми всі живенькі.
Ельгар, житель Києва:
Я режисер, їхав якраз на зйомку тут неподалік.
Ельгар усього за пару хвилин до вибухів, разом із сином, спустився у підземку. Коли ж потім повернулися до припаркованої біля метро машини - побачили, що автомобіль теж зачепило.
Ельгар, житель Києва:
Лобовуха. Та нічого, буває. Хай вже не фіксують. Це 100 доларів, а у людей ситуація гірша. Хай.
У понеділок столиця пережила одну з найпотужніших ворожих атак за весь час повномасштабного вторгнення. Мало не пів дня в різних куточках Києва були помітні стовпи диму. Пошкодження зафіксовані у 8 з 10 районах міста. Сьогодні у Києві День жалоби за загиблими.