Знищує ворожу техніку на фронту: як на Т-64 тренуються ЗСУ [ Редагувати ]
Старенький, але перевірений часом танк Т-64, як ви бачили, на озброєнні української армії! Цю машину створили на Харківському заводі імені Малишева. Вона успішно виконує бойові завдання і знищує новітню ворожу бронетехніку на фронті.
Як танкісти на Т-64 проходять навчання - бачив Михайло Манилюк.
Сорокатонний броньований звір рве під собою землю.
Михайло Манилюк, кореспондент:
Старенький танк Т-64 тут на полігоні виконує завдання. Хлопці навчаються. І цей залізний звір доводить, що він міцний і може дати відсіч ворогу.
Це створіння Харківського заводу імені Малишева було прийнято на озброєння ще у 1966-му році. Втім і зараз, понад півстоліття потому, ця машина успішно виконує бойові завдання на фронті.
Коли почалася повномасштабна війна, було спочатку страшно сідати у танк, який мало не вдвічі старший за тебе, пригадує Олег.
Олег, військовослужбовець Збройних сил України:
Потрібно було захищати свою землю. Потрібно було захищати свою домівку, сім'ю. Трошки переключилось. Перший бойовий виїзд було страшно, але що саме головне - було побороти оцей страх. І ми побороли цей страх, і доволі гідно виконали ці бойові задачі.
Ігор - колишній програміст. Розповідає: "шістдесят четвірка" - машина, хоч і трохи підстаркувата, але дуже надійна.
ігор, військовослужбовець Збройних сил України:
- Броня міцна? - Міцна, тут є додатковий захист.
У Володимира за плечима безліч танкових боїв. Тепер своїм досвідом він ділиться з колегами. Вже як інструктор.
Володимир, військовослужбовець Збройних сил України:
- Які Ваші обов'язки? - Слідкувати, що навчаємось, і щоб правильно робив. Підказувати під час руху на його недоліки й так далі, і тому подібне.
На всі сто відсотків командна робота! Злагодженість - на найвищому рівні! Тільки так можна досягти успіху, виконуючи бойову задачу у танку, наголошують бійці. І тільки так можна виграти війну проти російського окупанта.
Дмитро, військовослужбовець Збройних сил України:
Злагодженість. Щоб ви розуміли один одного. Щоб кожен знав відповідну свою роботу. Від механіка залежить п'ятдесят процентів всього екіпажу. Як він поїде, як він буде слухати. Ви - одне ціле, танчики називають коробочками, ви в одній коробочці сидите. Це сім'я, сім'я!
Втім, кожен танк на полі бою для ворога - мішень номер один.
Дмитро, військовослужбовець Збройних сил України:
Був випадок - попадання в сусідній танк. Ми робили завжди в парі. І получилось так: почала відпрацьовувати контрартилерія по нас. Швидко зібрались, ми почали від'їжджати й виходити.
Аби зменшити ризик влучання ворожого снаряда, треба знати танк так само як машину у своєму гаражі. На цьому наполягає інструктор Данило, він брав участь у звільненні територій України, які ворог окупував на початку повномасштабного вторгнення.
Данило, військовослужбовець Збройних сил України:
Танкісту найважливіше знати свій танк, як і свою машину. Поламалась у тебе машина, не працює карбюратор - так же само і в танку. Знаєш ти технічну частину, ти зможеш на ходу, або при зупинці зупинитися на кілька хвилин, або відремонтуватися, якщо є можливість.
І це одна з переваг старенького Т-64. Це добре вивчений танк багатьма нашими бійцями. Машина, хоч і вже передпенсійного віку, але й досі здатна знищувати на полі бою навіть новітню ворожу бронетехніку.