Лавандове поле на Вінниччині допомагає збирати кошти для ЗСУ [ Редагувати ]
Квіти за донати. У Черепашинцях на Вінниччині дві сестри з допомогою лаванди збирають гроші для ЗСУ. Город на лавандовий рай жінки перетворили ще до початку широкомасштабного вторгнення. Влаштовували фотосесії, продавали олію та букети. А коли розпочалася велика війна - весь заробіток спрямовують на потреби оборонців. На фронт жінки передавали тепловізори та провізію. Напередодні ж придбали автомобіль. Як квіти допомагають у боротьбі з ворогом - дивіться далі.
Раніше тут, біля річки, росла городина. А потім сестри Ольга та Людмила побачили в інстаграмі лавандове поле.
Ольга Чернякіна, власниця лавандового поля:
Батьки сказали: ну, добре. Надо то надо. Віддали нам кусок і засадили лаванду.
Ольга за освітою - агроном, але про вирощування ароматної рослини ніколи не думала.
Ольга Чернякіна, власниця лавандового поля:
Ми навіть в університеті, я не пам'ятаю, чи її проходили. Просто квітка. Головним аспектом було те, що вона не вимоглива до вирощування. Вона може рости на одному місці до 18 років.
За кілька років лавандова плантація стала туристичною місциною. Сюди їдуть заради фотосесій. Купують букети. Також сестри власноруч роблять саше й лавандову олію. Її використовують для ароматерапії та в косметології.
Людмила Бурлаку, співвласниця лавандового поля:
Зверху закладаються квіти, і під дією пару ефірна олія вивільняється з квіточок, піднімається по трубках, потім в холодильнику холодною водою охолоджується, випадає конденсат і ми збираємо, так би мовити, цей конденсат у одну місткість. В якому знизу осідає лавандова вода-гідролат, а зверху піднімається ефірна олія.
З початку великої війни сестри зрозуміли - лавандове поле може бути корисним для наших бійців. Кошти з продажу продукції та фотосетів віддавали на потреби ЗСУ. Чоловік Людмили - військовий. Тож коли вирушив на Харківський напрямок, жінки організували масштабний збір на автомобіль.
Доброго дня. Машину ми вже забрали. Їду за кермом. Всім дякую за допомогу в зборі та донатах!
Людмила Бурлаку, співвласниця лавандового поля:
Ми закрили збір на автомобіль і тепер уже потрібно відкривати новий. На ремонт автомобіля. Оскільки там він знаходиться під Вовчанськом. Ділянка - одна з гарячих. І автомобілі, на жаль, досить швидко ламаються.
Символічно, що на полі є унікальні сорти лаванди. Їх передали з Нової Каховки.
Цей сорт називається "Рожевий Фламінго". Він такий ніжно-рожевий, виведений сорт у нашій Україні. У Новій Каховці. І ми дуже хочемо його зберегти. Приїжджав розплідник, який брав живці. І ми вже віддали його на селекцію.
Сестри прагнуть зберегти ці рослини. І понад усе мріють, що на лавандовому полі знову лунатиме сміх, без повітряних тривог та страху за близьких, які на фронті.
Щоб мій чоловік був біля мене, щоб всі чоловіки, сини, чиї батьки й діти на війні - хочеться, щоб кожен міг спокійно просто видихнути й не думати, а що буде завтра.