У Марганці вартість води зросла з 46 до 125 грн за куб [ Редагувати ]
З 46 до 125 гривень за куб - зросла вартість води у Марганці. Перші платіжки населення ще не отримувало, але про збільшення тарифів вже поінформовані.
На початку липня у місті відновили централізоване водопостачання з нового магістрального водогону "Запоріжжя-Марганець". Через це і зросли тарифи. Олена Мендалюк розкаже більше.
Пані Валентина відкриває кран, щоб показати, яку питну воду подають із магістрального водогону. До початку липня текла лише технічна, її качали з Миколаївського водогону.
Валентина - жителька Марганця:
Запах і рижувата була. Де ви її використовували? Туалет і прала.
Те, що вода, яку нині качають магістральним водогоном, стала кращою, підтверджує і Федір Старостенко. Він працює в лабораторії, яка щодня контролює якість води.
Федір Старостенко - завідувач ВСП "Марганецький міжгромадський відділ ДУ "Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України":
А коли прийшла вода із Запоріжжя, вона стала трохи краща, чим була вода з Каховки. Чому? Бо жорсткість в неї була 5,5, а тут стала 5,3. Сульфати стали 76, хлориди - 40.
Пані Валентина радіє, що з крана тепер тече питна вода. Однак за якість доводиться чимало платити. 125 гривень за куб води для пенсіонерки - високий тариф, тому жінка економить.
Валентина - жителька Марганця:
Якщо сполоснуть тут стоїть мисочка, потом якщо прати, то не виливаю в каналізацію, а у відро. Унітаз старий, там кришка, дістав і положив, і тоді використовую тут цю воду. Економила завжди й далі буду економить. - Боргів немає? - Немає, як і у всіх пенсіонерів.
Труднощі з водопостачанням у Марганці, відколи росіяни підірвали Каховську ГЕС. Пенсіонерка пригадує, як кілька місяців користувались привізною водою, потім дали технічну, а питну місцеві продовжували носити зі свердловин чи від благодійників. Золотий запас пані Валентина тримає і досі.
Валентина - жителька Марганця:
Раніше на день, щоб їсти зварити, зараз вже на крайній випадок.
А от пан Віктор досі збирає дощову воду. Каже: для поливу. Має 6 соток городу.
Щодня чоловік чекає дощу, бо поливати городину водою з нової магістралі для нього - розкіш.
Віктор - житель Марганця:
Ціна - 80 гривень. - Ви в приватному будинку на полив, на проживання скільки витрачаєте? - В летний период, когда полив, до 20 кубів мінімум. - І скільки вона вам буде коштувати? - 80 помножити на 20. 1600 виходить. Для пенсіонерів вона досить таки відчутна.
Підвищити тариф на водопостачання у "Марганецьводоканалі" планували ще до початку великої війни. Тариф - 46 гривень вже тоді не покривав усі витрати. А нині й поготів! Бо воду транспортують за більш як пів сотні кілометрів.
Федір Старостенко - завідувач ВСП "Марганецький міжгромадський відділ ДУ "Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України":
Щоб доставити із Запоріжжя до Марганця надо 40 гривень віддати, є така водна агенція, за транспортування, а потім додати свої ж затрати.
Подорожчали й витратні матеріали. А їх треба чимало. До того ж солона вода з Миколаївського водосховища негативно вплинула на водогін.
Людмила Бабич - начальник виробничого відділу КП "Марганецьводоканал":
Ця вода звісно що негативно вплинула на стан наших труб, з Миколаївського водосховища, тому число аварійних витоків збільшилась, набагато збільшилась. Боремося з цим як можемо, але втрачати таку дорогоцінну воду ми не маємо права.
Шляхи здешевити воду для населення нині шукають чиновники всіх рівнів.
Євген Євтушенко - начальник Нікопольської районної військової адміністрації:
Було засідання в обласній військовій адміністрації з мерами, я знаю, що голова ОВА звертався до кабміну з тим, щоб знайти якийсь компенсатор в бюджетах інших рівнів, і щоб знизити цю ціну на воду саме для наших прибережних територій, де люди досить потерпають від агресії, відповідно вони не мають таких доходів, щоб сплачувати таку ціну.
Допомогти людям зекономити могла б вода зі свердловин - каже очільник одного з будинкових комітетів Марганця Віталій. Але із запуском магістрального водогону усі їх законсервували.
Віталій - житель Марганця:
Я хочу, щоб людям була вода, платна чи безплатна, яка різниця. Хто хоче, нехай платить і бере воду. - Тобто необхідність є у цих свердловинах? - Звичайно є.
У "Марганецьводоканалі" пояснили, що роботу свердловин обмежили тимчасово. Нині все обладнання на профілактиці.