У Черкасах ремонтують трофейні дрони [ Редагувати ]
російські дрони для знищення самих же росіян! У Черкасах ремонтують трофейні безпілотники. Волонтери привозять збиті ворожі залізні пташки, аби місцеві умільці їх реанімували для подальшої служби на користь Україні. Таких гостинців відправили на фронт вже більше як десяток. Як "приземлюють" ворожі дрони? Як їх "перепрошивають"? Репортаж Ірини Васюри.
Ось так звучить ворожий безпілотник, якому дали друге життя черкаські інженери. У цій майстерні організували справжню дронову операційну. Спочатку діагностика та діагнози для залізних пацієнтів.
Це ось двигун і погнута рама, тому, щоб літав, прийдеться цей луч міняти.
А далі ремонт та підготовка до подальшої служби.
Ігор відновлює трофейні дрони вже другий місяць. Спочатку робив це лише власним коштом, потім - проєкт вирішили масштабувати разом з громадською організацією "Черкаський інститут міста".
Ігор Барабаш, спеціаліст з ремонту дронів:
Це робиться з декількох, то витратна частина мінімальна, а це більше мій час і допомога хлопцям, тому воно вартує того. Один із мотиваторів, щоб вони долітали й валили їх, так має працювати.
Артем - помічник Ігоря, він також навчається реанімувати трофейні дрони. Сьогодні відновлює крила залізних пташок, які вже незабаром вирушать нищити ворога.
Артем Каменський, помічник спеціаліста з ремонту дронів:
Потрапив я спочатку як студент, щоб навчитись літати, можливо, в майбутньому як інструктор себе реалізувати, зараз ми розбираємо дрон і мотивація - це знищувати ворога.
Ідея відновлення ворожих дронів виникла спонтанно, згадують волонтери. Чоловіки побачили, як наші захисники майстерно приземляють ворожу техніку і вирішили повернути її у стрій вже на користь українському війську.
Андрій Чіпенко, волонтер:
Приємніше, мабуть, буде, що ми вб'ємо їх їхньою ж зброєю, в кожному підрозділі є хто сапер, хто самоучка, хто не боїться і робить такий крок. Підбирає ці дрони. Майже в кожному підрозділі отака гора цих збитих дронів.
За два місяці таких трофейних дронів на фронт повернули вже близько десятка. Найближчим часом планують відвезти ще три. Історія у кожного з відновлених залізних птахів своя.
Олексій Коваленко, волонтер:
Слава богу, він не зірвався, наші хлопці його підібрали, зняли бойову частину, що змогли - віддали нам, разом ми відремонтували й веземо назад нашим хлопцям. Дай Боже, щоб побільше ворожі не розривались, а наші щоб всі розривались.
Наші інженери кажуть, що ворожі безпілотники зазвичай якісно зібрані. Це не аматорські моделі, а масове виробництво. І переконують, що зроблять усе можливе, аби ці трофейні пташки поверталися до росіян з потужними вибуховими подарунками.