Новий дім для великої сім'ї: як Фундація Зеленської реалізує проєкт "Адреса дитинства" [ Редагувати ]
Новий дім для великої сім'ї. Фундація Олени Зеленської продовжує реалізовувати проєкт "Адреса дитинства". Уже майже рік у рамках ініціативи зводять нове житло для великих названих сімей. На Київщині у селі Миронівка ключі від просторої оселі отримав будинок сімейного типу родини Шевченків. На новосілля завітала і наша знімальна група.
Облаштували для батьків таку гарненьку кімнатку світлу, дуже гарна, ліжечко є, телевізор.
Наталія Шевченко розглядає кімнату за кімнатою. Відтепер у її великої родини - новий, просторий дім.
Наталія Шевченко, засновниця будинку сімейного типу родини Шевченків:
Тут є все необхідне: і столики, і шкафчики, де будуть підручники, ноутбуки от, ліжка. Так само тут душеві кабінки.
Багатодітній сім'ї Шевченків уже 10 років. Цьогоріч отримали статус будинок сімейного типу. Нині Наталія з Віктором виховують 6 дітей. Раніше жили теж у Миронівці на Київщині, але в значно меншій оселі. Тепер місця достатньо: і дітей розселити, і хатні справи поробити.
Загальна площа будинку - 500 квадратних метрів. 6 спалень. Найстарша донька Оля вже вибрала кімнату для себе.
Оля - вихованка будинку сімейного типу родини Шевченків:
Ось це моє ліжко, на якому я буду відпочивати, далі у нас ідуть робочі столи, на яких я буду займатись, робити уроки й не тільки.
Тут немає порогів чи східців. Є заїзд для колісного крісла. Інклюзивність - одна з головних умов будівництва. Воно тривало в рамках благодійного проєкту "Адреса дитинства" Фундації Першої леді Олени Зеленської.
Ніна Горбачова - директор Фундації Олени Зеленської:
На сьогодні ми побудували 14 будинків, 10 родин вже заїхали до них, 4 ось до кінця місця заїжджають. Це 14 родин, які втратили повністю свої будинки внаслідок російських ракет.
Руслан Кравченко - голова Київської обласної військової адміністрації:
"Адреса дитинства" Першої леді обирали самостійно сім'ї, кому вони будуть будувати. Я у них тільки запитав, чи можу я долучитись разом з бізнесом і також побудувати 1, 2 будинки, на скільки вистачить охочих та фінансування.
Цей проєкт реалізовано за гроші місцевого бізнесу.
Юрій Косюк - засновник міжнародної компанії у сфері харчових та агротехнологій:
Все дуже просто, всім потрібна домівка. 10 років ми воюємо за нашу домівку, яка називається Україна. Я вважаю, що це наш обов'язок, якщо ми кажемо за бізнес. Бізнес - це така сама частина суспільства.
Про безпеку в умовах війни будівельники теж не забули. У разі повітряних тривог тут є де сховатися всій родині.
Біля будинку - просторе подвір'я.
Віктор Шевченко - засновник будинку сімейного типу родини Шевченків:
Дитячий майданчик, тут діти будуть гуляти, кататись на гойдалках. Тут ми хочем навкруг будинку засіяти все травою газонною, фруктові дерева.
А раптом кудись треба поїхати всією родиною - можна скористатись ось цим новеньким мікроавтобусом.
Невдовзі Наталія з Віктором візьмуть до своєї родини ще трьох дітей. Місця в будинку для новеньких теж вистачить. За умовами проєкту, жити тут сім'я зможе, доки наймолодшому не виповниться 18 років.