У росії триває полювання на топчиновників з Міноборони [ Редагувати ]
У росії триває полювання на топчиновників з Міноборони. Напередодні у москві заарештували віцеміністра Дмитра Булгакова. Він вже сьомий звинувачений у корупції посадовець, який поповнив компанію затриманих експідлеглих звільненого очільника міноборони Сергія Шойгу. Про що свідчать ці затримання і що насправді замислили в кремлі? Аналізували мої колеги.
У росії тривають гучні арешти. Під прицілом топчиновники Міноборони. За корупційними звинуваченнями заґратували вже сімох військових посадовців.
Так наприкінці квітня за хабарництво в особливо великому розмірі під варту взяли заступника міністра оборони росії Тимура Іванова. Заарештованого називають "правою рукою тодішнього очільника відомства Шойгу". Він відповідав за будівництво та капремонт об'єктів Міноборони.
У травні, одразу після заміни Шойгу на Бєлоусова, так само на хабарі затримано керівника кадрового управління, генерал-лейтенанта Юрія Кузнецова.
А за тиждень у межах розслідування справи про велике шахрайство з будматеріалами заарештовано колишнього командувача 58-ї армії Івана Попова, який неодноразово критикував ситуацію в армії окупантів.
21 травня заарештували керівника управління департаменту Міноборони росії із забезпечення держоборонзамовлення Володимира Вертелецького.
А вже наступного дня затримано начальника головного управління зв'язку Збройних сил рф генерала Вадима Шамаріна.
І от наприкінці липня нові арешти. У СІЗО тепер колишній голова держпідрядника Міноборони "Військово-будівельна компанія" Андрій Бєлков.
А також ексзаступник міністра оборони Дмитро Булгаков, який опікувався матеріальним забезпеченням війська. Але восени 2022-го, після скарг щодо нестачі обладнання під час мобілізації, перейшов на посаду генерального інспектора Міноборони.
І це не рахуючи серії звільнень та відставок у відомстві після радикальної зміни міністра зі здавалося б "бронзового" Шойгу, якому все сходило з рук, на ідейного економіста Бєлоусова. Саме з його приходом у міноборони країни-агресорки почалися показові кадрові чистки. Політологи кажуть: це одна з ознак того, що росія готується воювати довго.
Андрій Миселюк, політолог:
Це дуже важливий процес, і він свідчить про те, що, як кажуть, росія зосереджується. Так само і зараз путін та його клан у ФСБ, вони зосереджуються над тим, щоб поставити під контроль повністю і військових. А, по-друге, звичайно, забезпечити, щоб ці величезні гроші, які зараз росії вдалося витрачати на оборонні цілі, на військові цілі, скажімо так, то вони витрачалися більш ефективно і приносили більше користі.
Влада країни-агресорки вчиться і робить висновки зі своїх невдач. І результати цього Україна може відчути на полі бою.
Тарас Загородній, політолог:
Якщо вони принаймні скоротять неефективність витрат, припустимо, хоча б на 10%, це може бути дуже неприємно для українців, тому що ці 10%, враховуючи масштаби фінансування війни з боку росії, це означає, що покращиться, може покращитись логістика, може покращитись виробництво боєприпасів, може покращитись виробництво зброї і так далі.
Тож для України гучні арешти в міноборони окупантів лише зайве нагадування, що нам потрібно розвивати власний ВПК, інвестувати в оборонні інновації та розбудовувати Збройні сили. Щоб бути потужними й далі протистояти агресору.