У Києві відбувся мітинг проти знищення історичної забудови [ Редагувати ]
Під стінами Київської держадміністрації відбувся мітинг проти знищення історичної забудови в столиці. Це вже друга така акція, і організатори протесту обіцяють зробити її регулярною, допоки влада не виконає їхніх вимог. Юрій Куций продовжить.
Під стінами Київської міської державної адміністрації зібралося близько сотні активістів. Люди проти знесення в столиці пам'яток архітектури. Прийшли з плакатами та гаслами.
Ілля, протестувальник:
Нам небайдужа доля Києва, як нашої нової домівки.
Ілля з Василиною вже десять років живуть у столиці. Тут здобували вищу освіту, тут і познайомилися. Київ, розповідають, давно став рідним домом. Живуть неподалік знищеної Садиби Зеленських. Те, що архітектурну пам'ятку можуть знищити, здогадувалися і намагалися захистити.
Ілля, протестувальник:
Кожен день ходив, спеціально фотографував цей будинок, аби відстежувати, чи його руйнують, чи не руйнують. В тому числі декілька разів викликав поліцію, в тому числі писав декілька заяв в поліцію, ну, як бачите, наслідок ось.
Та ще більше приголомшує те, каже хлопець, що на місці історичної будівлі хочуть звести житловий комплекс із російською назвою.
Ілля, протестувальник:
Знесення її заради ЖК з наративами росії, тургенів, ще й з таким огидним твердим знаком в кінці - це, мені здається, вже занадто.
І таких обурених містян, як Ілля з Василиною, до стін КМДА вийшло чимало.
Серед вимог мітингарів: змінити керівництво департаменту охорони культурної спадщини, анулювати дозвільні документи на будівництво, надати охоронний статус будівлям, яким понад 100 років, та відновити Садибу Зеленських. Організатор акції протесту - Дмитро Перов, акцентує саме на останньому пункті, оскільки відновлення - це не відбудова.
Дмитро Перов, громадський активіст, юрист, урбаніст, основник спільноти "Спадщина Києва":
Власне, унікальність її була в тому, що це остання дерев'яна, обкладена цеглою, історична садиба на вулиці Кониського. Раніше такими одноповерховими, двоповерховими будівлями був забудований весь район Солдатської слобідки. Це останній зразок першого етапу забудови цієї місцевості. І сьогодні вона, власне, зруйнована до цокольного поверху. Лише вхідна група нагадує нам про те, що це була історична будівля. Ми вимагатимемо її відновлення. Відбудований - це значить, що знесли будинок і побудували такий самий, наприклад, по висоті. Новий, але такий самий по висоті. А відновлений - це взяли ту будівлю, яка була зруйнована, взяли старі креслення і відновили її такою, якою її будували спочатку.
Активісти зазначають: зносити історичні будівлі - для столичної влади стає традицією. Як і не реагувати на вимоги киян. До мітингарів ніхто з чиновників так і не вийшов. Тож людям довелося прямувати до департаменту охорони культурної спадщини. Там і залишили свої плакати.