У Кропивницькому рятувальники нагадали правила надання допомоги на воді [ Редагувати ]
Правила надання домедичної допомоги нагадали рятувальники Кропивницького тим, хто відпочиває на місцевих водоймах. Роблять це через невтішну статистику. Цьогоріч лише в Кіровоградській області вода забрала життя тридцяти людей. Докладніше - в матеріалі моїх колег.
На пляжах Кропивницького рятувальники разом з волонтерами надають короткі інструкції як допомогти людині, яка тонула. Перше правило: "бачу, чую, відчуваю" - протягом 10 секунд перевірити дихання постраждалого.
Валерій Пузир, інструктор з першої допомоги Кіровоградської обласної організації Товариства Червоного Хреста України:
Якщо людина дихає, тобто за 1 секунд було два дихання й більше, ми просто людину можемо вбити, бо штучно зупиняємо серце натисканнями на грудну клітину, якщо людина дихає, ми просто перевернемо його в стабільне бокове положення, оскільки людина не дихає, ми повинні знайти точку натискання, вкладаємося в замок і виконуємо натискання, 30 натискань з глибиною для дорослих до 6 см, 30 натискань з темпом 120 разів на хвилину, після цього робимо два вдування.
Відпочивальники тут мають нагоду навчитися надавати першу домедичну допомогу.
Олена, жителька Кропивницького:
Все зрозуміло, я вважаю, що складно, коли це в реальності відбувається, тому що на манекені, всі ми відчуваємо, що це не насправді, а коли насправді, то це страшно, але страшніше коли ти не маєш поняття, що робити.
Однак знати правила ще не все. Чи не найскладніше завдання зрозуміти: людина тоне, і доправити її на берег. Для цього рятувальники демонструють, як саме потрібно це робити.
Оксана Мачак, речниця ГУ ДСНС в Кіровоградській області:
Людина тоне тихо і дуже швидко, чомусь пересічні громадяни вважають, що утоплення відбувається з активними рухами, зі звучними криками, але це не так, утоплення завжди відбувається тихо і швидко, і час іде на секунди...
Вже на березі, якщо у потерпілого відсутнє дихання, потрібно проводити реанімацію. Домедична допомога рятує життя, і цифри тому підтвердження.
Валерій Пузир інструктор з першої допомоги Кіровоградської обласної організації Товариства Червоного Хреста України:
Тим людям, яким одразу виконувалась до приїзду швидкої допомоги серцево-легенева реанімація, відсоток виживання таких людей це, як кажуть нам лікарі зі швидкої допомоги, майже 85%, тим людям, яким не виконувалась до приїзду швидкої, відсоток виживання менший.
Правила безпечного відпочинку та порятунку на воді рятувальники нагадують повсякчас: купатися лише у дозволених місцях і там, де є рятувальні пости, не плавати напідпитку і не запливати за буї. З початку року в регіоні пішли за водою три десятки людей, серед них - одна дитина.