У Запоріжжі запрацювала мобільна станція збору донорської крові [ Редагувати ]
Мобільний центр донації крові приїхав у Запоріжжя. Його обладнали у вантажівці. Там розмістилися реєстратори і фахівці, які проводять медогляд та забір крові. Всередині пересувний донорський центр мало чим відрізняється від стаціонарних медзакладів. Протягом двох днів кожен охочий міг долучитися до акції і здати кров. Більше про донорство на колесах дивіться у наступному сюжеті.
Ця вантажівка вирізняється з-поміж інших не лише своїм виглядом, а й призначенням. Бо це справжній центр донації крові на колесах. Він курсуватиме Україною, аби заохотити до донорства більше людей. Два дні мобільний центр працював і у середмісті Запоріжжя.
Михайло Резвий, волонтер:
Вантажівка - це один із видів пересувних центрів крові, в принципі, всі ці мобільні центри. Вони зручні тим, що вони знаходяться в інших локаціях і для багатьох людей це зручніше, ніж ходити або їздити в інший район. Дуже часто співпадає, що люди приходять на ці події, тому що вони банально ближче до них.
Про роботу мобільного центру Тетяна дізналася з соцмереж. І теж вирішила долучитися до акції. Кров здаватиме не вперше. Тому знає всі етапи процедури та як правильно до неї підготуватися.
Тетяна, жителька Запоріжжя:
Я придержуюся дієти донора, не їм жирного, жареного, каші або макарони, чай солодкий, печиво якесь таке цільнозернове.
У середині автомобіля усе, як і у стаціонарному центрі. Тільки компактніше. Майбутніх донорів приймають фахівці запорізького обласного центру служби крові. Перед донацією усі відвідувачі проходять реєстрацію та медогляд.
Юрій Жаболенко, лікар-трансфузіолог Запорізького облцентру служби крові:
Здає гемоглобін, групу крові йому визначають, проходить комісію, тиск вимірюють, опитують його, анкета, там спеціальна карта донора. Ці акції потрібні, тому що іноді, скажімо, є потреба медичних закладів в компонентах крові.
Тих, у кого нема протипоказань для донорства, пригощають солодким чаєм із печивом. А потім запрошують у кімнату для донацій. Одночасно там можуть розміститися три донори. Євгенія теж долучилася до акції. Каже, так хоче допомогти усім, хто цього потребує. Але передовсім - пораненим захисникам.
Євгенія, жителька Запоріжжя:
В дитинстві всі хотіли бути супергероями і зараз в нашій реалії, тобто ти можеш стати супергероєм, тобто врятувати життя комусь, а оскільки ми живемо зараз, от у нас війна. Я, як простий громадянин України, я можу допомогти або донатами, або здати кров.
Усю донорську кров обстежують і лише потім, за потребою, передають медикам, кажуть фахівці. Одноразово донори здають стандартні 450 мілілітрів. І так можуть врятувати життя трьох людей.