Блокада Апостолового: як понад рік без води виживає місто [ Редагувати ]
Водна блокада Апостолового. 13-тисячне місто вже більше року без централізованого водопостачання. Канал, який був головним джерелом води у кранах містян, перекрили для потреб Кривого Рогу. Тож місцеві жителі вимушені тягати додому і питну, і технічну воду. А більш вигадливі змайстрували й власний водопровід - з підвалу у квартиру. Подробиці далі.
Юрій - житель міста Апостолове:
Не важно. 4 чоловіки, мала дитина.
Юрій, корінний житель Апостолового бідкається: воду і питну, і технічну вже більше року тягають зі свердловин. За все життя такого ще не було. Централізована вода зникла після підриву греблі Каховської ГЕС.
Юрій - житель міста Апостолове:
Це скільки, як водохранилище спустили, але ще канал був, в каналі була вода. Тоді ще було більш-менш. Засипали біля Кривого Рогу. Там перекрили. З Інгульця качають у Южне хранилище, а ми осталися без нічого.
У черзі біля бювета пані Ольга. У вихідний прийшла зробити запаси води, бо живе за 4 кілометри звідси.
Ольга - жителька міста Апостолове:
Надо помитися, надо обмитися, в мене інвалід лежить після інсульту. Я їжджу 2-3 рази на день.
А коли були відключення світла багатотисячне місто залишалося геть без краплини води.
Юрій - житель м. Апостолове:
Кран не працює, бо нема електрики. Є електрика, кран працює, немає електрики, кран не працює. Що тут не зрозумілого.
Через нестабільне електропостачання люди мусять робити певні запаси води.
Я ось прийшла вдруге за сьогодні. - Важко? - Так, важко, було б здоров'я, можливо, було б і легше.
За рік без централізованого водопостачання пані Надія вдалася до хитрощів, провела свій водопровід. Жінка мешкає у двоповерховому будинку, у підвалі встановила бочку. У вільний час наповнює її водою, а вже звідти вона йде в її квартиру.
Приношу воду від комунхоза, до свого під'їзду, і спускаю у підвал, де в мене є бочка, і так кожного дня, скільки дозволяє черга біля забору води. Коли зменшується в бочці, я додаю, і таким чином завдяки моторчику подається вода до кімнати. І так я можу там готувати, мити посуд, прати.
На близько 13-тисячне населення три свердловини - це все чим можуть зарадити міські чиновники. У водоканалі розводять руками, у зневодненні винні не вони.
Юрій Мазний, директор КП "Апостоловеводоканал":
Дуже важка ситуація, тому що не від нас вона залежить. Від військової адміністрації залежить і від обласної ради, коли наповниться канал Дніпро-Кривий Ріг. Тільки після того ми зможемо подавати воду на місто.
Ось такий вигляд сьогодні має той самий канал - він був основним джерелом постачання води у крани для жителів міста Апостолове. Люди припускають: поки будують магістральний водогін, у Південному водосховищі Кривого Рогу води вкрай мало, тому стратегічний Апостолівський канал і пересипали. Забудовники кажуть: то не їхніх рук справа.
Олександр Коломійцев, начальник Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Дніпропетровській області:
У будівельників зона відповідальності закінчується вже там в каналі, і для нас точка це вхід в канал. Далі вже йде робота балансоутримувачів - місто Зеленодольськ, місто Апостолове, балансоутримувачі міськводоканалу Кривого Рогу. Вони юридично повинні узгодити питання щодо постачання води.
В Криворізькій районній військовій адміністрації гнів людей розуміють. Просять ще трохи почекати.
Євген Ситниченко, начальник Криворізької районної військової адміністрації:
Робиться все можливе, і це можливе задля прискорення вирішення всіх цих моментів, всі будуть з водою. Так хотілось би, аби це все було скоріше, але ворог також вносить корективи в наші плани.
Днями запустили останню четверту гілку магістрального водогону. А відтак, переконують чиновники, жителям зокрема і міста Апостолового мають незабаром відновити централізоване водопостачання.