Готуємося до зими: як, де і за скільки купити дрова [ Редагувати ]
Подбати про зиму вже зараз радять лісівники України. Нині триває період заготівлі дров і немає черг на їхнє придбання. На Черкащині цьогоріч люди активніше роблять запаси твердого палива: за 2 з половиною літні місяці реалізували вже майже 53 тисячі кубометрів деревини. Про те, як її заготовляють та як купити - далі в сюжеті.
Пані Валентина прийшла сьогодні до Дубіївського лісництва, щоби купити дрова.
Для її оселі необхідно приблизно шість кубометрів деревини. Жінка бере завжди трохи з запасом на випадок серйозних похолодань.
Валентина Ляшенко, жителька села Дубівка:
Прихожу не один рік, звертаюсь до лісничого і бухгалтера, виписую кожного року, мені зручно, в мене український народний напівгрубок, як кажуть, з лежаночкою, і дуже зручно.
Процедура оформлення - нескладна. З собою слід мати паспорт, ідентифікаційний код та написати заяву. Як усе правильно зробити - підкажуть у лісництві.
Анна Драган, бухгалтер Дубіївського лісництва ДП "Ліси України":
На основі заяви я формую рахунок на оплату, особа іде у будь-яке відділення банку, платить через додаток, приходить, показує свою проплату, і лісничий направляє до майстра.
А вже той підготує замовлення. Щоправда, спершу попрацюють лісоруби.
Усі дрова для непромислового використання нарізають приблизно метр завдовжки, далі вимірюють кубометрами та вносять у реєстр електронного обігу деревини.
Сергій Коваленко, майстер з лісозаготівельних робіт Дубіївського лісництва ДП "Ліси України":
Складаємо його в штабель, виміряємо рулеткою ширину, висоту, довжину, ставимо коефіцієнт і приймаємо деревину.
Саме за цим чипом і визначають легальність заготівлі.
Для населення зазвичай реалізують дрова непромислового використання трьох груп залежно від типу деревини. Попри подорожчання пального, ціни, кажуть у лісництві, на рівні тогорічних.
Віктор Ткач, головний інженер Черкаської філії ДП "Ліси України":
Перша група деревини непромислового використання коштує 960 грн з ПДВ на умовах верхнього складу без навантаження і доставки за метр кубічний, друга група - 690 грн, до якої входить сосна і вільха.
Лісівники радять подумати про заготівлю твердого палива вже влітку, щоби взимку не чекати черги.