В Україні розробили курс для постраждалих від вибухонебезпечних предметів [ Редагувати ]
В Україні започаткували навчальний курс для людей, які зазнали травм внаслідок детонації вибухонебезпечних предметів. Серед них і ветерани російсько-української війни, і цивільні. Чого саме навчають учасників проєкту - розповість Анатолій Журавльов.
Фахівець однієї з благодійних організацій розповідає присутнім про тонкощі роботи з безпілотниками під час гуманітарного розмінування. Як їх використовувати та кому оператори передають інформацію.
Зважаючи на великі масштаби забруднення українських територій вибухонебезпечними предметами, роботи завжди багато, розповідає Сергій. Над розмінуванням працюють команди з різних фахівців, де оператори безпілотників - одні з них.
Сергій Пашолок, оператор БпЛА:
Ми працюємо циклами. Тобто 10 днів ми виїжджаємо на локацію, а потім у нас перерви. Перешкоди в моїй роботі - це негода, потім у нас є обмеження під час використання дронів - повітряна тривога. Є засоби РЕБ, які перешкоджають нам ці роботи.
Тож навчання та пошук нових фахівців - невід'ємна складова функціонування організацій з гуманітарного розмінування.
Джиндж Браун, заступник голови операційної діяльності The HALO Trust в Україні:
Працюємо з багатьма партнерами. Гуманітарне розмінування - робота не для всіх. Тому шукаємо справді вмотивованих людей, адже кількість забруднених територій в Україні постійно зростає.
Серед таких тут Руслан. Військовий сапер зазнав травм під час виконання бойового завдання торік. Тепер хоче знайти собі новий шлях у цивільному житті.
Руслан Якоб, ветеран російсько-української війни:
Дуже велика територія країни зараз забруднена мінами, і хтось має її чистити. Головна різниця, що ніхто по мені не стріляє - це головне, і друге - це час. При військовому розмінуванні дуже мало часу, а в цивільному він необмежений. В полі я вже фізично не зможу розміновувати, але я можу бути оператором по знімках, які роблять дрони або супутники.
Руслан - учасник пілотного проєкту, що започаткували фахівці Програми розвитку ООН в Україні разом з Міністерством економіки України та урядом Нідерландів.
Катерина Темплтон, менеджерка навчального курсу та консультантка Програми розвитку ООН в Україні:
Відібрали 12 учасників, але сьогодні, на жаль, бо двоє захворіло, маємо 10 учасників. Але в принципі вони дуже сильні, мотиваційні, вони хочуть працювати й впроваджувати нові знання в життя. Ми розуміємо проблему: все більше і більше, на жаль, в результаті цієї війни, в нас є люди з інвалідністю, які постраждали внаслідок вибухонебезпечних предметів та мін. Ідея курсу - залучити людей з інвалідністю, яким потрібна реінтеграція і нові можливості.
Побачили перспективу в цьому й ветерани. Юрій каже: це гарна нагода знайти собі роботу для наших захисників та захисниць. Адже нині це зробити буває непросто.
Юрій Даниленко, ветеран російсько-української війни:
З іншої сторони - це загальна ветеранська історія, щоби суспільство побачило, взагалі наше українське суспільство побачило, що є ветеран зі своєю проблематикою, якого потрібно реінтегрувати. Це не тільки психологічна чи медична складова. Це і працевлаштування, це нові його амбітні виклики.
Організатори впевнені: новий проєкт допоможе розширити можливості для працевлаштування людей з інвалідністю та підвищити темпи розмінування території України. Після закінчення цього тритижневого навчального курсу - планують нові набори.