Під Києвом для ветеранів ЗСУ побудували інклюзивне містечко [ Редагувати ]
Під Києвом, у мальовничому місці і, як-то кажуть, з нуля для поранених захисників побудували інклюзивне містечко. Сьогодні десятки родин ветеранів ЗСУ та інших силових структур отримали ключі від власних таунхаусів. У містечку своя інфраструктура, власний транспорт для дітей вояків, а головне - воно розраховане на життя із важкими пораненнями та ампутаціями. Все - безкоштовно для захисників та їхніх родин. Це подарунок меценатів тим, хто не пожалів себе заради країни.
Мальовнича територія під Києвом. Озеро, ліси навкруги та нові будинки для військовиків. Це інклюзивне містечко для воїнів ЗСУ, які втратили на фронті кінцівки. Сьогодні їм вручають ключі від довгоочікуваного житла.
Віталій - сапер сімдесят другої бригади. Трохи ніяковіє перед камерами. Життя у воїна складне. На фронті втратив ногу, шлюб розпався. Але надію чоловік не втрачає. Каже: з власним помешканням дивитиметься в майбутнє значно впевненіше.
Віталій, ветеран ЗСУ:
Заберу сина, у мене троє дітей, а син хоче жити зі мною. Я йому пообіцяв, що заберу його, і нам з головою вистачить, де жити.
Будинки поки що без ремонту.
- Це санвузол, тут буде кімната, а це вихід на терасу? - Ні, вихід на терасу в іншій кімнаті, у вітальні.
Квартиру ще потрібно причепурити та умеблювати. Це все, як і самі будинки, зроблять коштом меценатів, які й звели інклюзивне містечко для воїнів. Віталій показує найважливіший в помешканні простір.
Це буде дитяча, сина кімната. Він собі тут оборудує, я йому казав - все у твоїх руках, ти будеш тут дизайнером, а це буде моя кімната.
А це сусіди Віталія - родина Влада та Дар'ї Торби та їхнього сина. Влад обороняв Чернігів у складі першої танкової бригади. Зазнав важкого поранення - і тепер у візку. Подружжя каже: як дізналися, що їм нададуть у власність житло, не повірили.
Влад Торба, ветеран ЗСУ:
У нас не було ніколи. Навіть рідне селище, де я народився, Мілове - в окупації. І я з п'ятнадцятого року по найманих квартирах живу. Я спершу поставився до цього, як до якогось спаму, мовляв, хочуть у мене просто документи забрати. Я не повірив.
Дар'я Торба, дружина ветерана ЗСУ:
Якщо чесно - ми трошки в шоці. Я не думала, що це буде в таких глобальних масштабах, що тут зроблять все максимально інклюзивно. Поруч озеро, всі гарні будинки, дитячий майданчик, ми в шоці, поки що не віримо в це.
Сьогодні ключі від власних вже осель отримали родини сорока п'яти захисників України. Узагалі в містечку п'ятдесят дев'ять таунхаусів - їх будували так, щоб зробити максимально комфортним для життя людей з пораненнями та ампутаціями.
Руслан Кравченко, голова Київської ОВА:
Це ваша майбутня домівка, не майбутня, а вже сьогоднішня. І бажаю вам завжди залишатися щасливими в цьому віліджі або селі. Всім військовослужбовцям, всім вам, Героям, я хочу лише подякувати за те, що я можу тут стояти, жити й планувати завтрашній день.
Окрім поранених військовослужбовців ЗСУ, ключі від будинків одержали й представники й інших Сил Оборони.
Артем Бондаренко, начальник Головного управління СБУ у м. Києві та Київській області:
І я в нього спитав, яка допомога потрібна від нас? Він каже, хлопці, не заважайте. А тут ми професіонали в цій справі, тому не заважали, і от до цього все прийшло. Я маю честь, ще раз повторюся, і Василь Васильович Малюк передавав вітання. Сьогодні в цьому містечку хлопці з ЦСО присутні, будуть жити надалі. Бажаю вам успіхів, щастя - для родин це дійсно свято!
Сергій Сердюк, заступник Голови Держприкордонслужби:
На сьогодні в цьому містечку будуть проживати 4 родини і ще потім 6 сімей, і от 10 сімей ті, які воювали в Азовсталі, які були полонені, і які були поранені.
Тепер бійці відремонтують власні помешкання і вже за кілька місяців справлятимуть вхідчини.