День знань: чи готові школи Дніпра зустріти учнів [ Редагувати ]
Перше вересня. День знань. Знань, які українські діти здобувають попри російські обстріли, блекаути та руйнування шкіл. Учні Дніпра, наприклад, навчатися готові в укритті й навіть без світла. В одній зі шкіл міста під час літніх канікул провели активну підготовку до нового навчального року. І мова не про оптимізацію уроків, у закладі закупили потужний генератор, портативні зарядні станції та ліхтарі.
Коли і як їх використовуватимуть? Репортаж Олени Мендалюк.
Новий навчальний рік у всеозброєнні зустрічає одна зі шкіл Дніпра - на час тривалих блекаутів, кажуть, мають зарядні станції та ліхтарі.
З 2 вересня прийдуть діти, то обов'язково ми сюди поселимо родину мурах і будемо спостерігати протягом року, як вони проживають.
Вчителька біології показує свій біорум і розповідає, що готова до очного навчання.
Надія Пахарчук - вчителька біології:
У дітей є можливість повністю розібрати внутрішню будову власного вуха або подивитися і розібратися, як побудоване їх око.
Келія, так пані Надія називає свій клас. Він оснащений усім необхідним для теоретичного та практичного заняття. Але, за сучасних реалій війни, у разі оголошення повітряних тривог уроки не перериватимуть.
Надія Пахарчук - вчителька біології:
Я вам поясню, це береться ось так, журнал, окуляри, і спускаємося в тимчасове укриття.
Вже на робочому місці й вчителька інформатики пані Олена. Її предмет, хоч і на пряму пов'язаний з комп'ютерами та електропостачанням, все ж підручники - надійний помічник і у разі тривог та довгих блекаутів.
Олена Циганко - вчителька інформатики:
Ми користуємося і підручниками з інформатики, ми користуємося зошитами, і якщо навіть тривога або відключення світла, у нас навчальний процес не змінюється ніяким чином.
Це одна з найбільших шкіл Дніпра і тут цьогоріч за парти сядуть трохи більше як тисяча двісті учнів. А ще розповідає директорка, на першому поверсі закладу проходитимуть навчання школярів із сусідньої школи, де немає укриття.
Наталія Мітікова - директорка НВК:
По-перше, у нас 2 укриття. У нас в приміщенні закладу дошкільної освіти прекрасне укриття на 599 кв. м. І там теж учаться дітки перших і других класів. У школі укриття на 1121 кв. м. У нас вже є генератор. Ми дуже радіємо, через те, що це забезпечить стабільність, і перш за все емоційну, є, звісно, аварійне освітлення, але воно триває перший час. І це була ініціатива батьків.
Тому на час тривог і довгих відключень світла тимчасове укриття цілком може перетворитися на підземну школу. Тут усі кімнати вже розподілені між класами, приміщення оснащені необхідним - витяжкою, санвузлами, протипожежною сигналізацією, партами та дошками, для молодших дітей ще й плазми встановили.
А вчителі, окрім підручників та журналів, будуть мати гаджети й безперебійний інтернет.
І ще мають запасний варіант, як налагодити навчальний процес, якщо світло вимикатимуть надовго. Пізньої осені за необхідності уроки починатимуть на 15 хвилин раніше, як у молодшій, так і у старшій школі - так підлаштовуватимуться під світовий день. Директорка, зізнається, поки що про такий розклад не йдеться, але тут готові до різних освітніх сценаріїв.