Рівненщина і Волинь досі оговтується від масованої атаки [ Редагувати ]
Від масованого ракетного удару досі оговтується Рівненщина і Волинь. У цих регіонах ворог атакував енергооб'єкти. А врешті-решт традиційно постраждали цивільні. У людей пошкоджені будинки та квартири. У декого взагалі зруйноване житло. Пошкоджена і міська інфраструктура. Щоб усе понівечене відновити, треба мільйони. Як долали наслідки Рівне і Луцьк - докладніше у нашому сюжеті.
Я дивлюсь, що летить ракета, я падаю, вуха затикаю і дивлюся, що бабах і чорний дим.
Коли ворог у понеділок зранку атакував Рівне, пані Ганна вже була на городі. Прийшла до своєї квартири, а вікно винесло. І це вже не вперше.
Ганна, жителька Рівного:
Другий раз - то вже порвало в мене раму добре, а це вирвало повністю із завіс. Дякувати Богу, що не в будинок, що люди цілі, живі-здорові всі позалишалися, що без жодних жертв.
Удар припав на об'єкт енергетичної інфраструктури. У кількох житлових будинках, розташованих поруч, повибивало вікна. У решти містян зникло світло.
Алла Ліхачова, речниця ПрАТ "Рівнеобленерго":
Для розуміння масштабу удару хочу сказати, що кількість знеструмлених споживачів Рівненської області становила 320 тисяч. Це при тому, що у нас на Рівненщині є 455 тисяч споживачів.
За світлом у кранах містян не стало води. На водопостачальному підприємстві пояснюють: відключилися насосні станції. Їх в роботу довелося запускати через генератори.
Андрій Грухаль, в. о. директора "Рівнеоблводоканалу":
На основних насосних станціях ми перейшли на автономні джерела живлення. Залучали генератори ДСНС. Вода подавалася з нижчим тиском, ніж це при стабільній роботі підприємства, але ж все дало змогу не спорожнити мережі й запобігти появленню гідравлічних ударів.
Вимкнення припало на світловий день. Тому життя в місті через це не зупинилося, хіба що не їздили тролейбуси.
Віктор Шакирзян, в. о. міського голови Рівного:
Нам вдалося запобігти колапсу. Коли зупинився повністю "Рівнеелектротранс", тобто наші тролейбуси, ми змогли спокійно на тих самих маршрутах запустити наш громадський транспорт на дизельному пальному. Абсолютно всі лікарні в нас і поліклініки забезпечені генераторами й паливом.
Розгорнули й "Пункти незламності". Але відвідувачів прийшло небагато, переважно, щоб підзарядитися або скористатися інтернетом.
Олександр Пилип'юк, відповідальний за пункт незламності:
Підключалися люди. В певний момент часу не хватало вже 11 розеток-точок, виникла певна черга. За чотири години 25 чоловік пройшло. Інтернетом ми забезпечували.
Енергетикам вдалося повернути світло в домівки рівнян лише надвечір. Згодом з'явилася й вода.
Пані Ганна прибирає наслідки атаки росіян. Їй та сусідам якраз замінюють пошкоджені вікна.
Віктор Шакирзян, в. о. міського голови Рівного:
Понад 35 вікон, тобто які там потребують заміни й також які підлягають ремонту. Близько двохсот гривень, тобто це буде включать самі вікна і сама робота.
Сусідній з Рівним Луцьк також оговтується після масштабної атаки з неба. У місто прилітало тричі. Окрім об'єктів енергетики, зруйновано приватний будинок та пошкоджена багатоповерхівка. На її дах впав ворожий дрон.
Обійшлося без жертв. Найбільше поруйновані квартири, розташовані на верхніх поверхах. Лучан, які там мешкають, відселили. Люди підраховують збитки, міська влада шукає кошти, щоб усе понівечене відновити.
Ігор Поліщук, міський голова Луцька:
Близько триста квартир, триста приміщень постраждало. Там, де об'єкт інфраструктури, там також вражено приватний житловий будинок уламками й інші приватні житлові будинки. Ремонт цього будинку, звичайно, що ми будемо здійснювати самі за кошти міського бюджету.
Волинь атакували й "Шахедами", і ракетами. Окрім Луцька, вдарили й по Ковелю. Як наслідок, один чоловік загинув та ще шестеро дістали травми. Світло одразу зникло майже по всьому регіону.
Юрій Погуляйко, начальник Волинської обласної військової адміністрації:
Ворог хоче зробити хаос, щоб не було світла, щоб не працювали лікарні, школи та інші об'єкти, щоб підприємства ставали. Цього не станеться. Тому що ми козачого роду, українці, і нас уже цим не залякати.
Через обстріл з боку рф у Луцьку та Рівному СБУ розпочала кримінальні провадження. Після понеділкової найбільшої масованої повітряної атаки волиняни та рівняни живуть за графіками відключень світла. Проте люди не нарікають, дякують, що живі, Богові та захисникам. У пані Ганни - їх аж двоє.
Я вірю в Перемогу, в мене син, внук воює.