Курська операція: що нині відбувається у Суджі [ Редагувати ]
Майже 1300 квадратних кілометрів продовжують утримувати Збройні сили України у Курській області. Водночас російська армія нещадно обстрілює цю територію. Зокрема, скеровують свої КАБи й на місто Суджа, де живуть тисячі людей.
Докладніше про те, що нині відбувається на Курщині - далі в сюжеті, підготовленому за матеріалами Сухопутних військ ЗСУ.
Слава Назаренко, кореспондент Управління комунікацій Командування Сухопутних військ ЗСУ:
Сьогодні наша знімальна група працює в Суджі, на відміну від перших днів Курської операції, коли сюди зайшли наші війська і місто було цілим, зараз ми вже бачимо помітні пошкодження, російські війська б'ють сюди КАБами.
На спорожнілих вулицях - будинки, понівечені артилерійськими снарядами. російська армія й далі накриває вогнем свої міста, убиваючи своїх же громадян. Українські військові повсякчас пропонують цивільним евакуюватися. Але в місті досі залишається багато людей.
Чесно скажу, уеду я туда, будут меня там обзывать "сепаратист", будут на меня плювать, лучше я здесь как-то буду.
Для атак по місту ворог застосовує переважно КАБи. Вони прилітають сюди зазвичай вночі. Удень працює артилерія.
Слава Назаренко, кореспондент Управління комунікацій Командування Сухопутних військ ЗСУ:
Буквально щойно російські війська влучили в одну з адмінбудівель в Суджі.
Оскільки зараз знімати в місті не зовсім доречно, ми висуваємось до підрозділів окремої механізованої Степової бригади, яка відіграє провідну роль у Курській операції з перших її днів
Майже місяць тому українські війська перетнули кордон неподалік міста Суджа і почали просуватися вглиб території росії.
Артем, офіцер окремої механізованої Степової бригади Сухопутних військ ЗСУ:
На початку підрозділи Сухопутних військ, бригада відповідно, мала задачі - просуватись другим ешелоном, тобто підтримувати бригади, які рухались першим ешелоном, через тиждень нам вже була поставлена задача перейти в перший ешелон, тобто вести вже конкретно наступальні дії, основне таке завдання моєї бригади - це було взяття самої Суджі, повністю всього міста та селищ, які є поряд з Суджею, бригада свої завдання виконала.
У перші дні противник був у шоковому стані - діляться бійці. Жодних фортифікаційних споруд на прикордонні, а замість регулярних військ недосвідчені строковики. Як наслідок - активне поповнення обмінного фонду.
Позивний "Борода", сержант окремої механізованої Степової бригади Сухопутних військ ЗСУ:
Ми заїхали, ми почали своїми питаннями займатися, і хлопці, це темнота, і хлопці… Не знаю, яким чином вони їх вичислили, тут кажуть: пі…рускіє, їх взяли, впакували, все, забрали зброю і все.
Ворожу територію насамперед прочісували сапери - знімали мінні загородження.
Позивний "Фін", сапер окремої механізованої Степової бригади Сухопутних військ ЗСУ:
Якщо ми знаходили вибухові загородження, ми робили розгородження чи проходи й підтримували логістичні шляхи в справному стані, щоб передові війська, в них завжди було сполучення, була логістика, евакуація та все інше.
Утім що далі просувалися українські військовики, то запекліше опирався ворог.
Позивний "Принц", молодший сержант окремої механізованої Степової бригади Сухопутних військ ЗСУ:
5 днєй корочє стріляли, 5 днєй, і на 5 день в 6 утра підняли флаг перед нами, бєлий флаг підняли, їм закинули через "Мавік" радєйку, і один вийшов з радєйкою, ми їх взяли, 13 чєловєк взяли, вони здались на 5-й день, 4 з них були тяжкі "300", а інші просили: "Дай, брате, води, брате, дай сигарет". Ми їх нормально вели, так по-людськи, ніхто їх не трогав.
Зараз на деяких ділянках наші підрозділи продовжують рух уперед - окопуються, облаштовують позиції.
Артем, офіцер окремої механізованої Степової бригади Сухопутних військ ЗСУ:
Зараз бригада вже має свою смугу, і нині вже виконує задачі тактичного рівня, покращення положення дає можливість відповідно ведення розвідки, нанесення вогневого ураження як артилерією, так і дронами.
Також українські бійці встановлюють мінні загородження. Кажуть, навіть наступаючи, завжди слід пам'ятати про оборону.