У Кропивницькому діє Центр рекрутингу: кого потребують бригади [ Редагувати ]
У Кропивницькому вже три місяці діє Центр рекрутингу української армії. Щоденно туди звертаються від кількох до десятка осіб: і чоловіків, і жінок, які хочуть ознайомитися з наявними посадами у війську. Який механізм роботи центру, чого прагнуть та чого остерігаються потенційні кандидати, а також про спеціальності, яких потребують військові бригади, у нашому сюжеті.
Телефоном, через месенджер чи особисто надають інформацію у Центрі рекрутингу української армії у Кропивницькому. Тут підберуть відповідну до освіти та фізичного стану посаду в українському війську. Віктор вирішив прийти особисто. Чоловіку п'ятдесят три роки, він водій, тож шукає таку спеціальність в одній з бригад.
Віктор, житель міста Кропивницький:
Дуже позитивне враження, дуже гарне відношення, підібрали вакансії, зараз буду обирати.
У Центрі є перелік усіх вакансій у війську. А вже рекрутер допомагає потенційному кандидату знайти посаду у відповідній бригаді.
Леся Нестройна, фахівець Центру рекрутингу української армії м. Кропивницький:
Сам кандидат вже самостійно звертається до військових рекрутерів тієї чи іншої військової частини. Якщо її погоджують, вона проходить співбесіду, співбесіда у нас може бути не тільки сам на сам, а по відеозв'язку, що часто у нас відбувається. Якщо людина підходить, їй надають відношення, письмова згода або рекомендаційний лист, це все однаково воно звучить. З цим рекомендаційним листом людина звертається до ТЦК, там заводять особову справу і відправляють на ВЛК
Проконсультують у Силах оборони усіх, хто відповідає призовному віку та ще не одержав бойової повістки.
Леся Нестройна, фахівець Центру рекрутингу української армії м. Кропивницький:
Приходять чоловіки, яким вручена перша повістка для уточнення даних, ми працюємо з такими людьми, ми не працюємо з кандидатами, які вже отримали бойові повістки, рекрутинг вже нічим не може допомогти.
Третина звернень в Центрі рекрутингу - це жінки. Вони цікавляться, що можуть запропонувати у війську не лише для їхніх рідних, а й для них особисто.
Юлія Король, фахівець Центру рекрутингу української армії м. Кропивницький:
У нас є військові частини, які згодні співпрацювати із жінками, вони йдуть на бойові й не бойові посади, наприклад, бойові, це оператор БПЛА, зовнішні пілоти безпілотних систем, і також є тилові - це фінансисти, бухгалтера, медики, дуже багато ми потребуємо.
Військові бригади потребують різних фахівців. І таких, що мають спеціальну освіту. І таких, кому самі надають можливість здобути необхідні навички вже під час навчання у підрозділі.
Максим Бубліченко, заступник начальника штабу 121-ї окремої бригади територіальної оборони:
Тому ми потребуємо поповнення, починаючи з кухарів, водіїв, стрільців, кулеметників, дешифрувальників, операторів БПЛА, операторів FPV-дронів, радіоелектронна боротьба, радіоелектронна розвідка.
"Бах", представник 37-ї окремої бригади морської піхоти:
Люди в основному ідуть на дрони, ну, в піхоту ясно, що ніхто не хоче, бо бояться, дрони, танкісти, айтішники зараз теж треба нам, снайпера, оце самі такі, що потрібні.
Попри те, що Центр є цивільним проєктом, у потенційних кандидатів усе ж таки залишаються певні перестороги під час звернень.
Олексій Бежевець, Уповноважений представник Міністерства оборони з питань рекрутингу:
Ніякого обміну інформації з ТЦК немає і бути не може. Тут повісток не роздають і роздавати не можуть в принципі, даних не обліковують і не можуть в принципі, тут насправді нікому і не цікаві ваші особисті персональні дані, документи тут у вас не перевірять, ви можете представлятись якимось псевдонімом. Наша задача - допомогти кожному, хто звернувся, надати відповідь на всі питання.
Віктор пройшов співбесіду у військову бригаду на посаду водія, отримав рекомендаційного листа і вже після військово-лікарської комісії планує доєднатися до Сил оборони України.