Другий випадок в Україні: чоловікові пересадили дві нирки й серце одночасно [ Редагувати ]
На свій день народження отримав і нирки, і серце. У львівській лікарні провели надскладну операцію - команда анестезіологів, кардіохірургів і трансплантологів замінили Віктору Абрашкіну зі Львівщини життєво важливі органи. Він став другим пацієнтом в усій країні, кому провели таке хірургічне втручання. Це сталося у квітні, за 4 місяці потому чоловік почувається добре і поділився своєю історією із нашим кореспондентом Романом Гаврилівим. Про унікальну операцію - далі.
- Сьогодні у вас фракція 60. Ви пам'ятаєте свою фракцію до операції? - Двадцять. - Маєте суперрезультат, а ми разом з вами.
Уже чотири місяці поспіль медики лікарні Святого Пантелеймона фіксують такі показники у Віктора Абрашкіна зі Львівщини. Хоча раніше про такий результат пацієнт і не мріяв.
Віктор Абрашкін, пацієнт:
Я вже дуже мав сильну задишку, я вже не міг дихати. Я вже собі повітря набирав. Вночі отак міг спати, а потім різко пробуджувався, бо мені не вистачало повітря. Потім набирав його собі й так лягав спати.
Чоловік 18 років мав проблеми з нирками. Два інфаркти дали ускладнення і стан здоров'я погіршився. Відтоді життєво важливий парний орган не міг самостійно фільтрувати кров.
Віктор Абрашкін, пацієнт:
Почалося з тої хвороби, що запалення ниркових клубочків у мене пішло. Нирки починали мені сохнути. Казали, ще два-три дні - і я в комі, так лікарі мені сказали.
Півтора року Віктор лежав на гемодіалізі. Потрібна була пересадка нирок. Він погодився на це. Але результати аналізів і недуга серця змінили думку лікарів.
Віктор Абрашкін, пацієнт:
Здав аналізи, а вони мені нікуди. Сказали мені: "Чого ж ви не говорите, що у вас було два інфаркти?" Аналізи показали, що було. І сказали мені: "Треба спочатку міняти серце, а потім - на пересадку нирки".
22 квітня у Віктора день народження. Та замість святкування з дружиною і двома доньками, він у лікарняному ліжку. Саме на цей день медики призначили йому надскладну операцію - пересадку нирок і серця.
Максим Овечко, завідувач відділення трансплантації лікарні Св. Пантелеймона:
Найважче в даній операції - все-таки це найкраще підібрати органи для пацієнта. Пацієнту треба було два органи одразу, тобто і серце, і нирки були вже в критичному стані. Тому стан пацієнта був тяжкий.
Майже вісім годин команда зі львівських кардіохірургів і трансплантологів замінювали органи Віктора. Він став другим в Україні, кому провели таку операцію.
Уляна Абрашкіна, дружина пацієнта:
Я зайшла в реанімацію, і він каже до мене перші слова: "Я вдихаю на повні груди". Ото його мрія здійснилася, що раніше я йому кажу: "Ну що ти, ну як ти". А він каже: "Я хочу вдихнути на повні груди".
Віктор отримав цей шанс завдяки посмертному донору з Тернопільщини. Лікарі кажуть: знайти саме той орган, який найкраще приживеться, складне завдання.
Максим Овечко, завідувач відділення трансплантації лікарні Св. Пантелеймона:
Імунна система людини дуже сильна, і вона реагує на ці органи як на щось чуже. Вона не розуміє, що це є якесь спасіння для людини. Саме задля того в нас в лікарні є велика міжрегіональна лабораторія, таких всього три в Україні, яка на генетичному рівні проводить сумісність. І чим ця сумісність більша, тим буде довший час життя органа.
Віктор каже: хоча погодився на операцію, раніше вірив у міфи про трансплантацію і боявся можливих наслідків.
Віктор Абрашкін, пацієнт:
Різні версії йшли: піти на пересадку нирки, потім на тих таблетках, що получається рак. Дуже багато ось таке говорили, що "одне ріжемо, друге калічимо". Одне можна зробити, а друге, що довго ніби з ниркою не проживеш.
Але минуло вже чотири місяці після операції, Віктор почувається добре.
Віктор Абрашкін, пацієнт:
- Бігаю, ходжу, ровер, велосипед - усе є. - Скільки кілометрів бігаєте? - Та скільки, та до лісу, біг до лісу - два кілометри воно йде.
За надскладну операцію родина Абрашкіних не заплатила ані копійки. Усі витрати взяла на себе держава в рамках програми медичних гарантій. Цього року, крім львівської лікарні Святого Пантелеймона, безоплатно замінювати органи українці можуть ще в тридцяти восьми медзакладах країни.