У Кропивницькому на сміттєзвалищі збільшать виробництво електроенергії з метану [ Редагувати ]
Світло з метану! У Кропивницькому на міському сміттєзвалищі планують збільшити виробництво електрики. Для цього там нині бурять чотирнадцять нових свердловин. Система дегазації працює на кропивницькому сміттєзвалищі вже п'ять років. Її потужності дозволяють забезпечити світлом сімсот п'ятдесят квартир. А завдяки новим свердловинам цю цифру планують збільшити на четверть. Олена Бринза про енергетичну незалежність далі.
Юрій Псюрніченко, інженер ТОВ "ЛНК":
Тут ми бачимо труби, які відходять від кожної свердловини до нашої установки, приходить сюди газ, тут ми його відрегулювали, тут труба в землі іде на гідрозамикач.
Інженер Юрій показує принцип роботи когенераційної установки на кропивницькому сміттєзвалищі.
Юрій Псюрніченко, інженер ТОВ "ЛНК":
Оцей двигун внутрішнього згорання, тут спалюється газ, який ми видобуваємо, а там дальше генератор, який виробляє електрику із цього газу, що ми спалюємо.
Та щоби метан вдалося видобути зі сміття, спочатку потрібно його посортувати. Відділяють метал, скло та пластик. Далі ущільнюють масу, яку пересипають та підсипають. Ця процедура не дозволяє метану потрапляти у довкілля. Фахівці запевняють: такий видобуток газу продовжує функціонування звалища та робить його ефективнішим. А газ метан, який утворюється унаслідок гниття, стає світлом.
Юрій Псюрніченко, інженер ТОВ "ЛНК":
Зараз ми працюємо десь 380-400 кВт, після реконструкції будем більше. Все порахували - 600 кВт в годину.
Або якщо зрозуміліше, нині з газу сміттєзвалища виробляють електроенергію, що забезпечує сімсот п'ятдесят квартир світлом. І цей показник планують збільшити.
Роман Іванюк, заступник генерального директора ТОВ "Екостайл":
У 2019 році було здійснено буріння 65 свердловин, і до цього часу вони функціонували, станом на сьогодні здійснюється буріння ще 14 додатково свердловин, що дасть ефективніше працювати даному обладнанню. Електроенергія іде в загальну сітку, в енергетичну систему України.
Перетворення метану на світло - один із різновидів зеленої енергії. І є надважливим в умовах постійних ворожих обстрілів росією енергооб'єктів України. До того ж процес дегазації убезпечує полігони з відходами від пожеж.
Роман Іванюк, заступник генерального директора ТОВ "Екостайл":
Це є дуже важливі інвестиційні проєкти, чесно кажучи, це дуже добра справа, що місто працює в цьому напрямку. Якщо взяти з початку року, дана установка вже виробила 1,8 кВт годин електроенергії та взяла з тіла полігону 1,3 млн кубів шкідливого газу метану.
Нині на міському сміттєзвалищі працівники бурять нові свердловини. Вони мають збільшити виробництво електроенергії приблизно на чверть.