На Черкащині торф'яний ґрунт тліє вже понад тиждень [ Редагувати ]
Торф'яний ґрунт на Черкащині тліє вже понад тиждень. Через вогнища на городах подекуди зайнявся очерет в колишньому болоті. Пожежу загасили, але вогонь пішов під землю. Ґрунт пересохлий через спеку та відсутність дощів.
Село Нечаївка вкрите ковдрою туману і зміна погоди тут ні до чого, все через горіння торфу поблизу населеного пункту. Нестерпний сморід дошкуляє людям вже другий тиждень, зранку та надвечір. Скаржаться, навіть з дому вийти неможливо.
Олександр, місцевий житель:
Я на роботу виїжджав, то не зрозуміло, чи то дим, чи то туман, але пожежники їздять кожен день.
Рятувальники заливають водою вигорілі місця на торф'яному ґрунті. Ця територія нині має ось такий вигляд - чорні простори з вигорілою рослинністю та рудими прогарами. А ще займання де-не-де самовільно виникають. До однієї ділянки рятувальники можуть повертатись по кілька разів на день.
Ігор Ратушний, рятувальник:
Ви бачите, які масштаби, рядом села, нема дощів, і приходиться залучатись щодня, тут не дуже глибоко - сантиметрів 30-40, безпечно, є набагато глибші торфи - до метра.
Розпочиналась ця масштабна пожежа з кількох невеличких займань. Здебільшого - через порушення правил пожежної безпеки та неконтрольовані вогнища на городах.
Дмитро Мокієнко, начальник першої державної пожежно-рятувальної частини:
Від горіння трави сухостою й очерету, коли вони згорають, корінець вогню іде й загоряється торф'яний ґрунт.
За день один квадратний метр тліючого торфу може збільшуватись утричі, тому тут одночасно працює кілька десятків рятувальників, аби запобігти поширенню вогню.
Сергій Яременко, заступник начальника оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС у Черкаській області:
Основне горіння або тління відбувається всередині на глибині 1-2 метри, всередині висока температура, і аби загасити - це треба дуже багато часу.
Ще одна небезпека - це прогари, які утворюються вже після повного вигорання торфу. Вони не помітні на поверхні ґрунту, проте можуть сягати до двох метрів завглибшки. Тому місцевим жителям радять не ходити у тих місцях.
Ірина Васюра, кореспондентка:
Навіть після повної ліквідації займання торф'яного ґрунту рятувальники моніторитимуть стан цих територій до зниження температури, щоб не сталося повторних займань.