На Кіровоградщині вигоріло майже 200 га лісу через ворожі атаки [ Редагувати ]
Майже двісті гектарів лісу вигоріло у Кіровоградській області. Це приблизно площа двохсот шістдесяти футбольних полів. За даними місцевої ДСНС, причина половини лісових пожеж російські обстріли. Найбільша така пожежа в регіоні сталась наприкінці серпня. Вогонь знищив понад сто гектарів лісу. Лісничі досі пильнують пошкоджені території, аби уникнути повторного загоряння.
Які наслідки загорянь? Скільки часу потрібно на відновлення лісу? Репортаж Олени Бринзи.
Майстер Крилівського лісництва, що на Кіровоградщині, поливає водою згарище в лісі, тут нещодавно вирувала масштабна пожежа. А через тління гілок може виникнути повторне займання.
Геннадій Мирошниченко, інженер охорони й захисту лісу Чорноліської філії ДП "Ліси України":
Проводиться дотушування рештків осередків вогню, іде догорання трав'яної рослинності, деревини, дотушування проводиться поки не стане стійка волога погода.
Пожежа в лісництві виникла через російські ворожі дрони. На цих фото видно їх уламки, які й спричинили загоряння лісу.
Приборкали вогонь рятувальники разом з лісничими. Локалізували за добу, а повністю загасили лише за чотири. Ситуація ускладнювалась через відсутність доріг та стежок до місця, де сталось загоряння.
Геннадій Мирошниченко, інженер охорони й захисту лісу Чорноліської філії ДП "Ліси України":
Ця пожежа була одна з найбільших за 10 років, виникла внаслідок збройної агресії росії, на жаль, ми бачимо такі наслідки на площі 110 гектарів.
Пожежа знищила в лісі все живе. Тепер тут обвуглена земля й обгорілі стовбури дерев.
Ярослав Літвіненко, лісничий Крилівського лісництва ДП "Ліси України":
Як ви можете бачити, підстилка пройдена низовою пожежею, вона вся згоріла, тут залишився один тільки попіл, всі мікроорганізми, які тут були, знищені лісовою пожежею.
Від вогню загинули дерева, вік яких десять-дванадцять років. Які з них виживуть, покаже весна - говорять лісничі.
Геннадій Мирошниченко, інженер охорони й захисту лісу Чорноліської філії ДП "Ліси України":
На жаль, ця деревинка загинула повністю і шансів вижити у неї нема. Оця сосна - їй десять років приблизно. Дуже боляче дивитись, бо це сумлінна праця лісівників, які працюють, і відтворення лісів, і створення культур, догляд, адже за лічені хвилини все перетворилось в суцільний жах.
Ворожі російські обстріли - головна причина пожеж в лісах Кіровоградщини. Через уламки дронів та ракет цьогоріч сталось майже два десятки загорянь, які переросли в масштабні осередки вогню.
Олег Яценко, головний лісничий Чорноліської філії ДП "Ліси України":
Цього року 50% зафіксованих пожеж були саме через російську агресію, через ворожі обстріли. Площа лісових пожеж, які виникли на території філії - це 186 гектар.
Пожежі, що виникають через обстріли окупантів, найскладніше локалізовувати. Адже загоряння відбуваються у важкодоступних місцях лісу й одразу в кількох місцях.
Олег Яценко, головний лісничий Чорноліської філії ДП "Ліси України":
Розліт уламків від ворожих об'єктів складають понад 500 метрів, виникають очаги в декількох місцях, на даній території було виявлено одразу 5 потужних очагів, які перекинулись в пожежу по молодих насадженнях, що і затруднило їх локалізацію, тут виникло падіння уламків ракет в середину масиву, в середину лісових насаджень, де спеціальних доріг для проїзду техніки не було.
На відновлення екосистеми після таких пожеж необхідно щонайменше два роки, говорять лісничі. А щоб виростити нові дерева - десятки.