На Запорізькому напрямку ЗСУ взяли у полон двох окупантів завдяки дрону [ Редагувати ]
Керованими авіабомбами по населених пунктах Запоріжжя. За зведенням Генштабу, росіяни активно застосовують авіацію на Гуляйпільському та Оріхівському напрямках. Ворог намагається штурмувати позиції сил оборони малими групами.
Стримують окупантів зокрема і воїни 65-ї бригади. Нещодавно бійці за допомогою безпілотника взяли у полон двох окупантів. Їх помітили під час чергової атаки й змусили здатися. Як усе відбувалось - далі.
Опираючись на палицю, шкандибає той, хто приїхав в Україну вбивати. Як здавалися у полон два окупанти - зафільмували бійці 65-ї бригади. Розповідають, помітили росіян під час чергового штурму. Тут, на Запорізькому напрямку, ворог постійно намагається атакувати малими групами.
Позивний "Стах", пілот 65-ї окремої механізованої бригади ЗСУ:
Вони пробували штурмувати нашу позицію під ранок. 3 особи з 1 групи, там з 2 заходили, але оці 3 особи так виявилось, що вони як найжвавіші були, вони бігали по посадках, тікали від наших ФПВ.
Скласти зброю закликали через гучномовець, прикріплений на безпілотнику.
Позивний "Стах", пілот 65-ї окремої механізованої бригади ЗСУ:
Прилетів, сказав: русскій здавайся, виходь с піднятими руками". Все один виліз, здався в полон.
Далі російських вояків також супроводжували безпілотником. І поки ворожі солдати, піднявши догори руки, пленталися за дроном, по них били їхні співвітчизники.
Сергій, пілот 65-ї окремої механізованої бригади ЗСУ:
Коли він вже здався, і ми його намагалися вивести звідти, по ньому ж працювали свої. Його всю дорогу що 1, що 2 намагалися свої й з мінометки, з арти, і з дронів збити, тобто їх намагалися вбити насправді.
Позивний "Ніколас", пілот 65-ї окремої механізованої бригади ЗСУ:
Вони стріляли тому, що він здався в полон, щоб він не дійшов, вони все бачили, так само як ми, працювали пілоти так само, і там пілоти працювали, і вони бачили, що свій іде здаватись в полон. Тому зразу під'єднали арту.
Обидва окупанти з Саратовської області. Історії розповідають майже ідентичні. В армію потрапили за контрактом. Підписали, щоби на вбивстві українців, заробити гроші.
Олексій, російський військовополонений:
Мені сказали: не хочеш укласти контракт? Я кажу: хочу. Сказали, спитав: куди, що? Сказали: Феодосія. Держава усіх обманює, і коли ми сюди приїхали, нас теж, половина взагалі нічого не знала.
Павло, російський військовополонений:
Своїм хлопцям хочу передати, що кидайте ви цю згубну справу. Ми не розуміємо, навіщо ми воюємо...
Українці військовики вже не вперше змушують росіян складати зброю за допомогою безпілотників. Використовують для цього не лише гучномовці, а й скидають над позиціями окупантів ось такі листівки.
Позивний "Ніколас", пілот 65-ї окремої механізованої бригади ЗСУ:
Краще брати в полон, тому що дуже багато наших військовослужбовців теж знаходяться в полоні, і це дозволяє нам наших хлопців обміняти.
Бійці 65-ї кажуть: майже за три роки повномасштабної війни коптери стали надійними помічниками у боротьбі із ворогом.
Завдяки дронам бійці вистежують замасковані позиції та техніку окупантів. Миттєво коригують роботу та завдають нищівних ударів.
Позивний "Ніколас", пілот 65-ї окремої механізованої бригади ЗСУ:
Ми бачимо, коли вони йдуть, коли вони штурмують, ми можемо дронами зупинити їх, так само скидом чи ФПВ, чим завгодно, і коли ми вже відпрацюємо по них, вони вже так не лізуть і зупиняються просто. І дрон - це очі, я ж кажу вам ще раз, що це життя піхоти.
Два з половиною роки тому дронники, з якими ми поспілкувалися, навіть не уявляли, що літатимуть на БпЛА. 24-річний військовослужбовець за позивним "Стах" опанував польоти за кілька тижнів. До війська долучився у перші дні великої війни. Майже одразу після строкової служби.
Позивний "Стах", пілот 65-ї окремої механізованої бригади ЗСУ:
Якраз 3 місяці вдома побув і почалася війна, і я зразу вступив до лав військ, і то було дуже тяжко потрапити, бо у військкоматах було багато... Переживав за те, щоб не прийшли до мого дому, так сказати, і було ніяково, коли з тими хлопцями, якими я служив строкову, вони вже всі служать, а я ще в тилу.
Воїни кажуть, аби бути вправним пілотом, треба постійно тренуватися. А для роботи потрібно якомога більше дронів. Вони на війні - витратний матеріал. Допомогти нашим воїнам збільшити армію бойових "пташок" можете і ви. Реквізити для донатів вказані у сюжеті. Адже, чим більше безпілотників матимуть дронники, тим більше окупантів зможуть ліквідувати.