Масштабні лісові пожежі вирують в Україні [ Редагувати ]
На Дніпропетровщині вже кілька діб тліє ліс. Масштабна пожежа у Єлизаветівці охопила майже 20 гектарів. Рятувальники вогонь локалізували, та над деревиною досі дим. Лісівники організували патрулі, щоб пильнувати можливе нове загоряння і сподіваються на відновлення сосен. Лісові пожежі вирують і в інших областях України.
На Харківщині лісові пожежі охопили ледь не всю область. Порівняно з минулими роками кількість пожеж в екосистемах виросла впʼятеро, - кажуть рятувальники. На початку тижня вогонь підійшов до Харкова.
Артем Астахов, начальник управління ГУ ДСНС у Харківській обл.:
Вся деокупована територія практично не пахалася вже три роки. Стоять сухостої в людський ріст. Крім того, багато людей виїхало. Людей стало менше, пізніше сповіщають про пожежі.
Спека, вітер, ворожі обстріли - усе це заважає приборкувати полум'я. На Харківщину їдуть рятувальники з інших областей. А над лісами запускають спостережні дрони. Бо якщо не помітити вчасно новий осередок займання, зупинити потім вогонь буде складно.
Олег Синєгубов, голова Харківської обласної військової адміністрації:
Чергує в нас і вже задіяна сільськогосподарська техніка, в тому числі й для того, щоб обкапувати безпосередньо населені пункти, і протидіяти розповсюдженням пожеж там, де вони йдуть фактично по землі.
На Дніпропетровщині пожежа охопила майже 300 гектарів угідь. Ліс там досі тліє. Вогонь хутко ширився - розповідають місцеві. Палахкотіло все: трава, дерева, паркани. Віталій - майстер лісу. Каже, за 8 років його роботи - це найбільша пожежа.
Віталій Нестеренко - майстер лісу:
Була спецтехніка, були трактори, були пожежники, тобто ДСНС. Тут дуже багато було задіяно людей, техніки.
Дерева не обвуглилися, але зазнали "опіків" - кажуть лісники. Сподіваються на дощ, тоді й вогонь вдасться остаточно загасити, і більшість насаджень відновляться.
Валерій Величко - начальник відділу охорони та захисту лісів філії "Східний лісовий офіс":
Є надія, що це насадження не загине, тому що низова пожежа - це згорає підстилка, великого вреда на ліс воно не надає.
Чекають дощів і на Черкащині. Там лісові пожежі тривають уже не один тиждень. У селі Вергуни вогонь дістався хат. Шестеро людей звернулося по медичну допомогу. Місцеві переконані: усе почалося, бо хтось необережно палив сміття.
Заріна Суховенко, жителька села Вергуни:
Через одну купка, щоб спалить на городі бур'ян, воно не стоїть того, щоб спалить 20 га землі лісових ще й прибудинкові пристройки, я досі в шоці.
Поблизу сусідньої Нечаївки два тижні тлів торф'яний ґрунт. Пожежники змогли зменшити територію займань, але роботи там ще вистачає.
Юлія Норовкова, речниця ГУ ДСНС у Черкаській області:
Швидка ліквідація ускладнюється тим, що утворюються великі прогари, і рятувальники багато часу витрачають на те, щоб залити їх водою.
На Київщині після чотирьох днів лісових пожеж продовжують тліти поклади торфу. Рятувальники кажуть: цей процес може тривати тижнями, а то й місяцями.
Михайло Нестеренко, заступник начальника ГУ ДСНС України в Київській області:
Внаслідок пожежі було знищено 4 житлових будинки й 3 транспортних засоби. На сьогодні ситуація контрольована, ми тримаємо три осередки торфу.
Надзвичайники й далі запекло борються з вогнем. Та час від часу ситуація виходить з-під контролю. Палахкотіло, зокрема, і в селі Феневичі.
Галина Гавриленко - 78-річна жителька с. Феневичі:
Начало горіти з тої вулиці, і все. Страшно горить все.
Погоду наразі важко назвати сприятливою для гасіння вогню. Потужних злив у регіонах, де тривають пожежі - синоптики найближчим часом не прогнозують.