На Прикарпатті відбувся міжнародний форум "Івано-Франківська область - надійний партнер" [ Редагувати ]
Франківщина переконує іноземців у інвестиційній привабливості регіону. І запрошує до співпраці закордонних партнерів. На Прикарпатті відбувся міжнародний форум, який зібрав бізнес, владу та експертів. Репортаж Жанни Дутчак.
Понад дві сотні учасників та десятки закордонних делегацій. Таку кількість іноземних гостей Прикарпаття приймає вперше.
Микола-Мирослав Петрецький, голова Союзу українців Румунії, депутат парламенту Румунії:
Дійсно можемо бачити, що цього року є дуже велика зацікавленість із боку представників держадміністрацій, з представників бізнесу. Тут маємо і виробництво, і транспорт, і деревообробка, різні галузі. Важливим елементом є те, що частина представників є етнічними українцями, тому вони ще краще розуміють важливість цих проєктів.
Василь Пасинчук - директор невеликого деревообробного заводу в селі Ремети, на кордоні Румунії та України. Завдяки цьому заходу сподівається налагодити ділові зв'язки з місцевими підприємцями.
Василь Пасинчук, учасник румунської делегації:
А взагалі дуже приваблює ця галузь в Україні, і деревообробні підприємства, а також у нас гірський район, і збереглися скотарство, вівчарство - ваші вироби високо цінуються у нас в Румунії.
А от бізнесмен з Австрії Крістіан Чернер не просто вивчає інвестиційний потенціал Франківської області, а вже готовий вкладатися в будівництво сміттєпереробного заводу.
Крістіан Чернер, бізнесмен з Австрії:
Я все життя утилізую сміття. Відходи є комунальні й індустріальні. В Україні є більше як сім тисяч сміттєзвалищ. Система переробки лише починає розвиватися.
Організатор форуму на Прикарпатті - обласна військова адміністрація. Попередній захід присвятили соціальній тематиці - підтримці ВПО, питанням реабілітації та ветеранській політиці.
Світлана Онищук, голова Івано-Франківської ОВА:
Здобутки першого форуму - вдалося зробити багато у сфері охорони здоров'я, у підсиленні медичних закладів. Також наші донори допомогли нам зробити ремонти в 480 комунальних закладах - це мається на увазі інтернатні установи, геріатричні пансіонати. У нас на сьогодні в області діє 19 реабілітаційних центрів.
Цьогоріч вирішили продемонструвати іноземцям і готовність Франківщини до співробітництва у різних сферах бізнесу. Лише за цей рік власну справу на Прикарпатті започаткували понад шість тисяч осіб. А всього в області шістдесят тисяч підприємців.
Для гостей в будівлі драмтеатру розгорнули локації з крафтовою та експортоорієнтованою місцевою продукцією. Шукає вихід на міжнародний ринок для своєї молочної продукції і Христина. У неї сироварня у високогірному селі Шепіт на Косівщині. В асортименті майже три десятки різних сирів.
Христина, засновниця крафтової сироварні:
Про експорт ми вже давно думаємо. Для нас це збільшення ще об'ємів, відповідно для місцевих - це можливість більше заробляти. Бо ми купляємо молоко в місцевих, і вони мають доходи кожного місця.
Лівер Ротару, експерт з експорту румунської компанії:
Наша компанія зацікавлена у співпраці з українськими виробниками. І зокрема саме в цій продукції - крафтових сирах. Бо в Румунії виготовляють не з такою кількістю ферментів. Ми домовилися наразі про триста кілограмів на місяць.
Скільки місцевих виробників змогли знайти нових партнерів чи залучити інвестицій - проаналізують вже на наступному третьому міжнародному форумі.