Удари вглиб рф ракетами "Storm Shadow": коли США та Британія дадуть дозвіл [ Редагувати ]
Секретний дозвіл. США та Британія можуть надати приватну згоду на використання далекобійних ракет "Storm Shadow" по території рф. Про це повідомляє впливове британське видання The Times. Більше розповість наша спеціальна кореспондентка в Лондоні Світлана Чернецька.
Дозвіл на застосування далекобійної зброї по території росії світова преса обговорює вже кілька місяців. Але після отримання москвою іранських ракет залишається все менше сумнівів, що зелене світло таки дадуть. Поки що йдеться лише про британські "Storm Shadow" та їхній французький аналог ракети "Скальп". За останньою інформацією журналістів впливового британського The Times, Київ отримає дозвіл у приватному порядку. Щоби досягти "ефекту несподіванки". Країна-агресорка дізнається про нові можливості ЗСУ лише постфактум. Після знищення складу боєприпасів чи командного пункту ракетою "Storm Shadow".
Геміш де Бреттон-Гордон, полковник британської армії у відставці, екскомандир танку:
Ракети "Storm Shadow" дуже точні, дуже ефективні. Схоже, що росіяни не в змозі їх перехоплювати. Це також може стати запобіжником для використання росією ядерної зброї. Бо її тактичні ядерні ракети мають діапазон 500-600 кілометрів, а отже, їх треба перемістити дуже близько до кордону України, якщо вони хочуть атакувати Харків чи сам Київ.
Чіп Чепмен, генерал-майор Збройних сил Великої Британії у відставці:
Це рішення відштовхне російські плацдарми, пункти постачання, а отже, значно ускладнить ведення близьких боїв. А це, своєю чергою, означає, що на певному етапі це б привело росію до переговорної позиції. А от на що це рішення вже не вплине, то на запуск планувальних бомб і крилатих ракет. Бо, за даними нашої розвідки, вже 90% російських літаків підіймаються з аеродромів, розташованих за межами досягнення "Storm Shadow" чи "АТАКАМС".
Вочевидь, країна-агресорка теж вірить у невідворотність дозволу Заходу на застосування далекобійної зброї. Бо вже кілька місяців працює над перенесенням своєї авіації подалі від українського кордону. Тобто з одного боку сама можливість використання "Storm Shadow" вже має ефект стримування. Але з іншого - затримка цієї згоди дарує перевагу ворогові, бо дає час заховати найцінніші активи та підлаштуватися під нові умови. Лондон, разом із Києвом, досі намагається переконати Вашингтон щодо необхідності застосування далекобійних ракет глибоко у рф. Без підтримки США, використання "Storm Shadow" можливе, але зі значно зменшеною ефективністю.
Чіп Чепмен, генерал-майор Збройних сил Великої Британії у відставці:
Їх збираються використовувати для об'єктів найбільшої ваги. Для цього потрібна високоякісна розвідка та спостереження. Зазвичай, це отримується завдяки інформації зі супутників. На 23 травня із семи тисяч п'ятисот шістдесяти супутників - 5184 американські. Лише США мають повсюдне цілодобове покриття. А по-друге, оскільки це точна зброя, то потрібне наведення. Сузір'я супутників GPS теж надають американці. Вони надають точні дані про місцезнаходження цілей, щоби, приміром, підправити курс ракети в режимі реального часу для точного влучання, це якщо вони перебувають у русі.
"Storm Shadow" вже неодноразово доводили свою ефективність у цій війні. Вони відповідальні за удар по штабу Чорноморського флоту у Севастополі. На їхньому рахунку також кілька кораблів рф. Але використання цих британських ракет досі обмежене українською територією. А в ударах по російській - ЗСУ досі доводиться застосовувати дрони власного виробництва. Приміром, відстань до Курського аеропорту "Storm Shadow" подолає за 6 хвилин, летітиме непомітно, проб'є бетон і вразить ціль. На відміну від дронів, які зазвичай значно повільніші та мають менший заряд.