У Черкасах провели міжвідомчі тренування для службових собак [ Редагувати ]
Курс захисту для службових собак. Міжвідомчі тренування для чотирилапих на службі провели у Черкасах. Свої навички відпрацьовували хвостаті з Нацгвардії, поліції та пенітенціарної служби. Чому навчались та як пройшов вишкіл - далі.
Драйв зосереджено гризе свого м'яча та прислухається до нашої розмови з кінологом Олександром. З ним собака працює в парі вже чотири місяці, разом охороняють засуджених під час перевезень. Драйв - сильний і розумний пес, його найкращі навички та особливості характеру використовують під час навчання.
Олександр Книш, кінолог кінологічного взводу Національної гвардії України:
Він - холерик, йому подобаються м'ячики й кусатись. Я в основному займаюсь з м'ячиком, мені простіше, він швидше мотивується, він заряджається, і я з ним вже займаюсь, в нього є азарт, і я його азарт використовую для тренування.
Сьогодні у Драйва тренування із курсу захисту службового собаки. Разом з кінологом вони мають затримати ймовірного злочинця-утікача. Але спершу той нападає.
Голосні звуки та різкі рухи не мають відволікати пса від завдання. Він міцно і впевнено тримає свою здобич, допоки не почує команди відпустити.
Драйв зі своєю роботою справляється на відмінно, адже для собаки важливо вчасно виконувати усі команди кінолога за будь-яких екстремальних обставин. І це головна мета таких тренувань.
Андрій Сахно, кінолог Кінологічної спілки України:
Формування захисник навичок у собаки, собака має демонструвати контрольовану поведінку й ефективне затримання злочинця. Собака слухняна, під контролем у людини, яка застосовує її стосовно злочинця.
А це затримання злочинця відпрацьовує чотирирічна вівчарка Фріда. Це слідова собака. За час служби у поліції вона вже не раз допомагала у розкритті злочинів та пошуку зниклих людей.
Аліна Кобзар, старший інспектор-кінолог кінологічного центру ГУНП у Черкаській області:
Слідова робота складається з того, що собаку ми привчаємо шукати слід через ласощі, тобто привчаємо собаку до пошуку ласощів на сліду, собака звикає до цього, і вже на виїздах їй легше працювати.
Сьогоднішнє навчання - міжвідомче. Участь беруть інструктори та їхні чотирилапі вихованці з Нацгвардії, поліції та пенітенціарної служби. Такі загальні зустрічі важливі для обміну досвідом та розвитку. А ось тренування службових псів у кожного з відомств відбувається постійно.
Андрій Алексеєв, начальник кінологічної служби військової частини Національної гвардії України:
Кожного тижня залежно від рівня собак визначаться план, і частіше або рідше проходять. Собака, яка навчена, раз в три місяці ми тестуємо, перевіряємо її навченість, якщо підтверджена, допускається до служби виконувати завдання.
Гарно вишколений собака не реагує на людський натовп чи інші подразники, такі пси стресостійкі та повністю контрольовані. А ще мають тонкий нюх і слух, це робить їх незамінними партнерами на службі.