У семи областях України триває гасіння пожеж [ Редагувати ]
20 мільйонів гривень. Це лише приблизна сума збитків, яких завдали природі лісові пожежі - кажуть фахівці Держпідприємства "Ліси України". Гасіння пожеж триває в семи областях країни, а отже показники збитків ще можуть змінитися.
Чому горять ліси? Та що робити, коли повітря забруднене? Про це у сюжеті Валерії Глущенко.
Десятки міст і сіл по всій країні вже не перший тиждень окутує дим. Палають ліси, тліють торф'яники. Рятувальники звітують - працюють і вдень, і вночі. Ліквідовують пожежі майже півтори тисячі вогнеборців, працює понад триста пожежних машин. Але загасити вогонь остаточно вдається далеко не скрізь. Досі існують вісімнадцять осередків у семи регіонах.
Олександр Хорунжий, речник ДСНС України:
Пожежі в екосистемах, це і відкриті території, суха трава, чагарники, сухостій, це торф'яні пожежі, які дуже важко гасити, і це довго робиться. Також це і лісові пожежі, здебільшого це лісова підстилка. Все це відповідно горить на площі понад 1300 гектарів.
Вогонь сам собою не виникає, наголошують захисники лісу. Найчастіша причина великої пожежі - людський фактор. Іншими словами, хтось навмисно чи ні робить підпал.
Ксенія Григор'єва, речниця ДП "Ліси України":
Спочатку людина палить на подвір'ї суху траву, далі цей вогонь перекидається на ліси. На жаль, їх багато, і громади не завжди йдуть на зустріч стосовно передачі цих лісів в державний лісовий фонд. І звичайно, як вже горить самостійний ліс, він перекидається на території, і гасіння таких пожеж, звичайно, суттєво ускладнюється, бо це вже геть інші площі.
Найважче боротися з вогнем у прифронтових областях. Трапляються заміновані ділянки. Деякі території ворог регулярно обстрілює. Це неабияк ускладнює роботу надзвичайникам.
Олександр Хорунжий, речник ДСНС України:
Обстріли наших рятувальників, зокрема, як це було минулого тижня саме на День рятівника. Троє рятувальників було поранено в наслідок обстрілу рф. Коли людей, які без зброї виконують свою роботу, підступно і нахабно обстріляла рф.
Щоби зменшити ризик виникнення пожеж у майбутньому, захисники природи по-новому підходять до висаджування лісів. Створюють умови для безпечного відпочинку людей просто неба.
Ксенія Григор'єва, речниця ДП "Ліси України":
Ми висаджуємо тепер вже мішані ліси, бо листяні ліси не так сильно горять. Тож ми розвиваємо мережу рекреаційних пунктів, і ми маємо дуже гарні результати, ми не просто забороняємо людям ходити в ліси, ми створюємо дуже класні, комфортні та безкоштовні осередки в лісі, де можна безпечно відпочити та пікнік влаштувати.
Вірогідність опадів найближчими дням залишається надзвичайно низькою, наголошують синоптики. А отже, пожежі розгоратимуться у надалі. Але є надія, що принаймні повітря в містах і селах поблизу з осередками займання може змінитися на краще. Принаймні, якщо не буде нових підпалів.
Наталія Птуха, речниця Українського гідрометеоцентру:
Буде надходити повітряна маса з Півдня і Південного Сходу, там також в нас довгий і посушливий період, буде надходити сухий шар ґрунту всюди. І навіть, якщо це повітря буде надходити, то воно не буде все одно кришталево чистим, як нам би хотілося б. Замутливість атмосфери буде утримуватись. Але воно, звичайно, вже не несе таких негативних наслідків для людей.
Та поки що повітря не стало чистішим, експерти традиційно радять пити більше води, не відчиняти вікна та, за можливості, якомога рідше виходити на вулицю.