На Рівненщині облаштовують модульне містечко для захисників [ Редагувати ]
Реабілітація не в медичній палаті, а в котеджному будиночку. На Рівненщині облаштовують модульне містечко для захисників. Уже встановили десять будиночків. Кожен такий зроблений "під ключ". Там є все необхідне для життя - меблі й техніка. До того, це житло - інклюзивне. Більше про оселі для пацієнтів шпиталю - дивіться у сюжеті.
Станіслав Юрченко, керівник компанії-виробника:
Це повноцінна двокімнатна квартира-смарт. Дві кімнати й вітальня-студія.
Ось такі мобільні будиночки облаштовують на території Рівненського обласного госпіталю для ветеранів війни. Кожен дім обладнаний усім необхідним - вже з технікою та меблями. Такий собі мінікотедж, підлаштований для людей з інвалідністю.
Станіслав Юрченко, керівник компанії-виробника:
Спеціально передбачене місце для того, щоб на візку можна було під'їхати. Також тут вбудований холодильник для хлопців зробили. Також розробили й замовили спеціальні стелажі для того, щоб можна було діставати тарілки, виделки, щоб можна було легко до них достати.
Ще в інклюзивному будиночку є дві спальні, вітальня та санвузол. Таке житло на Рівненщині виготовляє релоковане підприємство з Харкова.
Станіслав Юрченко, керівник компанії-виробника:
Це будинок приїжджає повністю вже готовий. Його краном встановлюють. Він складається з двох частин. Їх з'єднують між собою. У будинку, через три дні після встановлення, вже можна знаходитись.
Модульне містечко зводять для військовослужбовців, які дістали поранення і проходять лікування у медзакладі. Будиночки розраховані на двох людей.
Ми зробили й спроєктували так цю кімнату, щоб людина не відчувала себе, що вона знаходиться десь в лікарні. Щоб це була повноцінна кімната як у кожного вдома.
На території медзакладу вже є стаціонарні будиночки котеджного типу. Про них добре відгукуються бійці. Нове будівництво розширить можливості комфортного розміщення пацієнтів, переконані у шпиталі. У таких оселях захисники зможуть перебувати разом зі своїми родинами.
Андрій Бурачик, начальник Рівненського обласного госпіталю ветеранів війни:
Як етап реабілітації, коли вони вже зможуть самостійно пересуватися або на кріслі колісному пересуватися, вони будуть переводитись в будиночки котеджного типу - навчатись, адаптуватись, щоб наступний етап - це додому.
Наразі тривають внутрішні роботи в будиночках та облаштування території містечка. Його зводять в рамках спільного проєкту обласної адміністрації, ради та одного з українських поштових операторів.
Іван Поліщук, представник поштового оператора:
Ми дуже думали довго, щоб зробити реабілітаційний центр кращого місця ніж в Рівненській області, ніж госпіталь ветеранів війни, не знайшли й вирішили інвестувати. Вартість даного проєкту сягає 25 мільйонів гривень. Це ці всі будинки, які ви бачите.
Обласна влада на благоустрій території та підведення інженерних мереж надала ще три мільйони гривень.
Олександр Коваль, начальник Рівненської обласної військової адміністрації:
Наші військові, які проходять реабілітацію в госпіталі, могли проходити психосоціальну реабілітацію вже не в палаті, а безпосередньо в будиночку, який поблизу території самого госпіталю. Таких будинків десять. Вони всі будуть змонтовані й першого листопада безпосередньо уже будуть функціонувати в повному обсязі.
Кожен інклюзивний будиночок монтують з автономним опаленням, тож у них можна зимувати. Загалом тут одночасно проживатимуть два десятки військовослужбовців.