З трьох машин зібрали одну: як ЗСУ створюють авто для фронту [ Редагувати ]
Логістика - один з головних викликів фронту російсько-української війни. Транспорт має бути швидким, маневреним та головне всюдихідним. Позашляховики, квадроцикли, багі - на фронті згодиться все. Транспорт часто потрібно модернізувати. І наша наступна історія саме про автотюнінг "по-армійськи".
Мисливець на орків. Незвичайний пікап зібрали воїни 28-ї бригади. Колись це був мотлох від двадцять першої волги та двох кросоверів - "Ніссан Наваро". Машини вже своє від'їздили. Тож з трьох автівок бійці зібрали одну. Але їздити треба обережно, попереджає її творець Сергій.
Сергій, військовослужбовець ЗСУ:
Вона сильно м'яка і її начинає сильно кидать. Бо там ззаду на кузові отдельні ніби пластинки стоять і кузов ніби отдельно. І воно начинає як гармошка грати. І через це її починає кидати.
Сергій попереджає: коли ти всередині - не треба чекати особливого комфорту. Авто створювали під конкретні завдання.
Сергій, військовослужбовець ЗСУ:
Ця машина робилась чисто для того, щоб їздити на передок, по болоту, по ямах, щоб завозити людей, щоб вивозити людей, тяжких. На штурми завозити.
Бійці називають цей гібрид "Ольга Іванівна". Чому - невідомо. Ніхто не виказує секрет цієї назви. "Ольга Іванівна" - досить жорстка, із майже спортивною підвіскою. Сергій дає газу і мріє, коли зможе зробити "Ольгу Іванівну" більш м'якою для їзди.
Сергій, військовослужбовець ЗСУ:
Якщо добавить ресори, амортизатори та ресори - вона буде чуть м'якша, хоть і важча, жорсткіша, але м'якша.
Коли загін виїжджає на завдання - обов'язково бере із собою рятівний набір.
Набір ключів обов'язково, домкрат, колісний ключ обов'язково. Бо в цій машині пробиваються колеса. Бо машина сама по собі важка, і навіть від гілки пробиваються. Тому обов'язково домкрат.
Окрім мисливця на орків, в загоні є ще декілька незвичних транспортних засобів в стилі Шаленого Макса. От, наприклад, ці багі. Механічна платформа, яку бійці так майстерно перетворили на справжню бойову колісницю.
Макар, військовослужбовець ЗСУ:
Адаптована під ПТРК, під Фагот або Мантіс. І третя під АГС-17 "Полум'я", на них всіх приварені закладні, куди прикручується той вид озброєння, який є і ми працювали.
Макар розказує: саме ці, на перший погляд, не дуже мілітарні багі - серед перших в'їхали у звільнений Херсон.
Макар, військовослужбовець ЗСУ:
До речі, кадри, як ЗСУ зайшли в Херсон, на них саме ця багі. Де сидить кулеметник, заїжджає, той кулеметник отримав поранення - зараз не служить, але вони є ті кадри.
Зараз ці трохи чудернацькі, але на сто відсотків функціональні машини працюють на фронті. Сергій сподівається, що вони доживуть до того часу, коли ці колісні монстри стануть крутими експонатами Музею Перемоги.
Так само і ця машина. Покористувалися і можна у музей віддавати. Бо це історія, це вважай 3 світова війна, і вона в музей легко, бо військові зробили собі такий раритет - на позиції їздити.
Позаяк, попри незвичний вигляд, ці машини чесною працею, фронтовими кілометрами здобули повагу серед бійців. Їздили, їздять, і вояки сподіваються, що і далі будуть їздити. І наближати перемогу.