Житель Миколаєва створив мінітанк для розмінування [ Редагувати ]
Миколаївець у власному гаражі виготовив мінімашину для розмінування. Про це його попросили сапери. Платформа вже виконує завдання на Харківському напрямку. Розробку бачила Єлизавета Кротик.
Його максимальна швидкість до 20 км на годину, а тут така тяга, що він переїде людину і навіть не помітить.
Шота Ішхнелі у своєму гаражі виготовляє різного типу електромобілі. Про розробки інженера дізналися українські сапери й попросили створити мінімашину для розмінування. Два місяці роботи й платформа вже днями їде на завдання.
Шота Ішхнелі, конструктор:
Використовувати її можна багато для чого. Для розмінування спеціально з маніпулятором. Для того, щоб розміщувати вибухівку низької потужності й дистанційно його підривати. Але так само можна використовувати як вантажну платформу, для доставки боєприпасів і багато інших завдань.
Такі платформи вже є на озброєнні військовиків. Але саме ця відрізняється своєю конструкцією. Це такий собі мінітанк, який складно вивести з ладу.
Шота Ішхнелі, конструктор:
Аналогічні є, але скажімо, технічно вони суттєво відрізняються від цієї, бо інакше виготовлені. Якщо є сенс це казати, то тут схема двигуна така сама, як у танка. Тут двигунів два. І якщо будь-який із двигунів та блоків керування перестане працювати, то платформа все одно зможе доїхати
У більшості дронів стоять двигуни на кожну гусеницю. І керування відбувається через перекидання крутного моменту і з двигуна на двигун. Тут усе, як на справжньому танку. Тут два мости й стоять двигуни по центру.
Керувати машиною слід дистанційно. У комплекті є спеціальні окуляри, за допомогою яких сапер-оператор стежитиме, куди рухається платформа і що перед нею.
Шота Ішхнелі, конструктор:
Вона бере маніпулятором заряд малої потужності, несе його до потенційної міни, залишає неподалік, від'їжджає на безпечну відстань. Той пристрій підривається дистанційно і підриває ту міну, яку треба знищити.
Ось це бачить оператор, тобто ви ось це одягаєте, сидите пʼєте каву, а вона їде викидати сміття.
Вартість такої платформи для розмінування - близько 400 тисяч гривень. Якщо замінити деякі деталі, можна зробити бюджетний варіант машини. Пілотний проєкт профінансував сам інженер-розробник та благодійники. Ця техніка вже допомагає саперам очищати землю від російської вибухівки на Харківському напрямку.