На Хмельниччині організували стажування для бетонярів [ Редагувати ]
Українські жінки від початку повномасштабного вторгнення опановують професії, які вважалися "чоловічими". Дедалі більше дівчат готові здобувати будівельні спеціальності у профтехосвітніх закладах, зокрема фах бетоняра. На Хмельниччині організували стажування для майстрів.
Чого навчали викладачів майбутніх будівельників - далі.
Майже тридцять викладачів та майстрів системи профтехосвіти два дні поспіль вивчали сучасні бетонні технології на цементному виробництві Хмельниччини. Тетяна Михайлівна багато років на Рівненщині навчає майбутніх будівельників.
Тетяна Близнюк, майстер виробничого навчання ВПУ:
Вчимося готувати бетони, бо зараз профтехосвіта буде працювати за новим стандартам. І там дуже багато робіт, які зв'язані з тим, щоб ми відбудували нашу країну.
Це один із найважливіших аспектів - упевнена викладачка з Краматорська Лариса Павлівна. Вона на власні очі бачить руйнування російської армії.
Лариса Рожанська, майстер виробничого навчання ВПУ:
Не буде у нас війни, і ми будемо відбудовувати. У нас в Краматорську дуже багато руйнувань і дуже багато роботи буде. У нас до війни почали строїти лікарню 3D.
Майстри та викладачі профтехосвіти дізналися багато нового з технології виробництва цементу, бетонної суміші та друку на бетонному 3D-принтері.
Наталія Машталір, майстер виробничого навчання Харківського ДНЦ:
Освоїли, як заливається, як дозується. Пробували вже як тріщить бетон. Ставили його в апарат. Роздавлювали його. Дозували пісок, щебінь.
Олексій Гоняк, інженер-технолог:
Наша основна мета - це навчити майстрів виробничого навчання розрізняти типи цементів, правильність застосування і відповідно на практиці це все побачити. Ефективність дії, зокрема, добавок до бетону.
Навчання відбулося на підприємстві з виготовлення бетону на Хмельниччині. Сьогодні тут украй потрібні кваліфіковані працівники.
Наталія Турчак, керівник проєктів персоналу підприємства:
Завдяки цьому проєкту в нас буде можливість нашим фахівцям ділитись своїм досвідом, своїм професіоналізмом з майбутніми працівниками нашого бізнесу для того, щоб відбудовувати країну разом
Максим Пеховка, співорганізатор навчань проєкту EdUP:
Бетоняри - це кризова ситуація, оскільки всі документи, для освіти навіть, дуже застарілі, і розвиток цієї професії потребує, тому що однозначно буде відновлення, і я в це вірю.
І ця професія на ринок праці буде просто необхідна
Опановувати "чоловічі" професії нині готові й жінки. Усе більше охочих серед дівчат вступити до вищих профтехучилищ.
Тетяна Близнюк, майстер виробничого навчання ВПУ:
Раніше було дуже багато. Потім стали такі професії модні, як перукарі, потім бухгалтери. Стала така професія модна. А зараз трошки відновлюється. Починається. Не дуже багато, але є.
Наталія Машталір, майстер виробничого навчання Харківського ДНЦ:
У мене група монтажників гіпсокартонних конструкцій, штукатури-маляри. Дівчата, так. Половина на половину працюють.
Навчання для поліпшення професійної освіти - це українсько-швейцарський проєкт EdUP за підтримки Міністерства освіти й науки України.
Микола Скиба, керівник напрямку розвитку освіти проєкту EdUP:
Ми стежимо за тим, як технології змінюють бізнес-процеси. Відповідно, з ними стикнуться випускники закладів профосвіти. Значить для того, щоб випускник вийшов підготовлений, щоб йому не треба було витрачати час на перенавчання
Підвищення кваліфікації майстрів - це лише один з багатьох проєктів, який допоможе об'єднати освіту та бізнес задля відновлення України.