Верховна Рада ухвалила підвищення податків: кого торкнуться новації [ Редагувати ]
Історичне підвищення податків таки відбулося. Верховна Рада ухвалила Законопроєкт, який не тільки збільшує військовий збір для найманих працівників, а й запроваджує його для підприємців-ФОПів. Таке рішення покликане хоча б частково віднайти кошти в бюджет для фінансування армії. Кого ще торкнуться новації? Про все розкаже Олена Логінова.
Палкі дискусії та суперечки під куполом парламенту. За кілька днів народні обранці розглянули понад 1300 правок і врешті-решт таки ухвалили Законопроєкт про підвищення податків в цілому. В Податковому Комітеті стверджують, ці непопулярні кроки були необхідні для збільшення надходжень в бюджет на фінансування потреб української армії.
Руслан Стефанчук, Голова Верховної Ради України:
Верховна Рада прийняла дуже важливий законопроєкт, по ньому точилися найгостріші дискусії змін до податкової політики держави, можливість забезпечити фінансами Збройні сили України й наблизити нашу перемогу. Це були дуже непрості дні для українського парламенту, дуже багато політичних речей. На жаль, парламент продемонстрував можливість об'єднатися і прийняти ті законодавчі акти, які є вкрай важливими для українського суспільства.
Данило Гетманцев, Голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики:
Йдеться про те, що збільшується військовий збір з усіх українських громадян. Всі українські громадяни в рівній мірі сплачують гроші для фінансування армії, виплати заробітних плат військовим, і це дуже принципово, бо від цього залежить і наша перемога, і наша боротьба, і без цього жодної Перемоги неможливо. Армія без грошей існувати та перемагати не може.
Чого ж тепер очікувати українцям?
Перше й основне - підвищення ставки військового збору для всіх найманих працівників - з 1,5 % до 5%. А це означає, що податок збільшується для всіх, хто офіційно отримує зарплату, в тому числі наші медики та освітяни.
Збільшення відрахувань передбачено і для дрібних підприємців - ФОПів.
Для ФОПів 3 групи вводять 1 % військового збору. Раніше його не було взагалі. А для всіх інших груп 10 % з мінімальної заробітної плати.
Єдині, хто після палких дискусій не потрапив під збільшення оподаткування, - наші захисники.
Ольга Василевська-Смаглюк, заступник голови Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики:
Окрім військовослужбовців. Для них залишається військовий збір у розмірі 1,5 % для тих, хто служить не в зоні бойових дій. Для тих, хто служить в зоні бойових дій - вони й так звільнені від сплати військового збору. Однаково цих грошей, які ми сьогодні проголосували, недостатньо. Щоб забезпечити наше військо - потрібно обговорювати систему перезапуск митниці по 100 млрд в місяць, додатково можна збирати просто з тіньового ринку.
Збільшать податки для ФОПів заднім числом, тобто з 1 жовтня. А для найманих працівників після того, як закон підпише президент і він набере чинності. Народні обранці очікують, що підвищення податків збільшить надходження до бюджету країни. Майже на 30 мільярдів гривень вже в поточному році.