В Ізраїлі розгорнули систему оборони THAAD [ Редагувати ]
Система оборони СААД уже в Ізраїлі. У Штатах таких менше ніж 10. Тому виготовлятимуть нову на заміну. Україні отримати, можливо, найпотужніше протиракетне озброєння США не вдалося. Дозвіл на повноцінне використання уже переданої далекобійної зброї з правом бити по території росії нам поки що теж не дають. Більше - розкажуть мої колеги.
THAAD - це як "Петріот", тільки краще. За відкритими даними, таких систем усього близько 10-12. Майже всі у Сполучених Штатах. Одна батарея THAAD має до 6 пускових, кожна з яких містить по 8 ракет. У комплекті є потужна радіолокаційна станція, її сектор огляду сягає близько 2 тисяч кілометрів. РЛС, як і командний пункт, не прив'язана до пускових, тому під час роботи їх можна ховати якомога далі з міркувань безпеки. Ця система може перехоплювати гіперзвукові ракети й не просто "у небі", а й значно вище, у космосі. Новина про те, що Ізраїль отримає одну батарею THAAD, змусила Корпус вартових ісламської революції, тобто військових Ірану, робити заяву.
Хосейн Саламі, генерал-командир Корпусу вартових ісламської революції:
Ви вважаєте, що системи THAAD компенсують ваші оборонні недоліки, але це не так. Не довіряйте цим системам. Ви не можете нищити мусульманські країни й залишатись у безпеці. Такого з мусульманами не буде. Обережно, ми знаємо ваші слабкі місця. Ви теж добре знаєте їх.
Систему THAAD просила й Україна - вона могла б захистити нас від "Кинджалів". Переговори тривали близько року. У підсумку Штати досить лаконічно відповіли.
Сабріна Сінгх, речниця Пентагону:
Це різні війни, різні регіони та різні зобов'язання Америки перед Ізраїлем та Україною.
Разом із батареєю THAAD Пентагон направляє до Ізраїлю близько ста своїх військових. Скільки пускових у цьому комплекті невідомо. Адже ця система - досить гнучка, батарею можуть підсилити додатковими елементами, або ж навпаки забрати їх. Загалом цю систему просто інтегруватимуть в ізраїльську протиповітряну оборону.
Седрік Лейтон, військовий аналітик:
THAAD не буде діяти відокремлено, захищаючи Ізраїль. Ця система на ще один рівень підсилить нинішню ізраїльську протиповітряну та протиракетну оборону. І звісно ж, вона може діяти як додатковий "стримувальний фактор" можливого нападу.
Україна тим часом намагається одержати від США, якщо не новітню зброю, то бодай право на повну використовувати вже отриману. Однак поки що такого рішення немає. Посол США при НАТО Джуліанна Сміт нещодавно заявила журналістам: у цьому питанні наразі жодних змін. Хоча потрібно це не лише Україні. З кожним днем все більше держав підтримують таке рішення.
Кілька днів тому про це спільно заявили країни Нордично-Балтійської вісімки. Це Швеція, Данія, Естонія, Ісландія, Латвія, Литва, Норвегія та Фінляндія. Дозволити бити далекобійною зброєю по росії давно хотіли й британці, однак не наважилися робити це всупереч рішенню США.