Рятувальники Черкащини рушили у профілактичні рейди [ Редагувати ]
Цього року в Черкаській області сталося близько сотні пожеж через недотримання правил безпеки при експлуатації пічного опалення. В результаті надзвичайних подій загинуло 4 людини, ще п'ятеро отруїлися чадним газом. Щоб нагадати людям про важливість дотримання правил, рятувальники рушили у профілактичні рейди одразу з настанням холодів. Усе бачила Ірина Васюра.
Ось так рятувальники відвідують жителів села Руська Поляна. Перша хата й одразу зауваження до господині: диван занадто близько до печі - може статися біда.
Далі перевіряють пічку в будинку багатодітної родини. Тут особлива увага до умов, адже в хаті четверо дітей. До хазяйки так само є зауваги.
Тут килимок, легко може жаринка випасти, може зайнятись цей матеріал, і статись пожежа.
Марія усі помилки обіцяє виправити.
Марія Березняк, господиня:
Як ми заїхали, хазяйка казала, що все прочищене, а коли почали топить, то воно задиміло хату, недавно були хлопці, та зробили вже, не димить.
А у пенсіонерки Марії Іллівни біля грубки ледь не зразковий порядок. У свої 86 жінка сама розтоплює, гріється і контролює пічку, аж поки там не згасне вогонь.
Марія Шевченко, господиня:
Сажа, щоб була потрушена, і тут спостерігаю, бо там трісне, і сюди може полетіть, і сиджу тут поки витоплю.
Відповідально до опалення ставляться і в цій оселі. У їхній хаті вже тепло. Господиня каже: піч без нагляду не лишають, бо мають дитину, і до холодів готувалися завчасно.
Світлана Ножка, господиня:
Повідкривали оці дві штучки, там третя. Потрусили, на горищі там потрусили, вибрали попіл, побілили й все, вже вчора протоплювала, тепло.
Трусити сажу, класти металевий лист перед пічним отвором і обов'язково замазувати тріщини. Ці прості правила можуть вберегти від надзвичайних ситуацій - нагадують рятувальники.
Юлія Норовкова, речниця ГУ ДСНС у Черкаській області:
Чадний газ - це тихий вбивця, людина могла елементарно лягти спати, і вже не прокинутись або надихатись і втратити свідомість, тому ми наголошуємо, що не має бути тріщин, все має бути в належному стані, дотримуватись елементарних правил, бо ми переконані, що надзвичайним ситуаціям можна запобігти.
Такі профілактичні рейди надзвичайники проводитимуть протягом усього опалювального періоду. Людей не штрафують, а лише роз'яснюють правила. Такі бесіди називають ефективними. Адже люди здебільшого на зауваження реагують і виправляють помилки в експлуатації печей.