З бійців у інструктори: курс такмеду для ветеранів запустили у Києві [ Редагувати ]
З учорашніх бійців у інструктори. Ветерани, що пройшли пекло російсько-української війни - тепер можуть навчати захисників-новобранців тактичної медицини. Для цього у Києві започаткували спеціальний "Інструкторський курс ветеранів". Заняття бачили мої колеги.
Паніка не найкращий товариш на полі бою - розповідає Любов Боднарчук. Медик 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади зазнала осколкового поранення під час бою на Донецькому напрямку. Тепер, як ніхто інший, розуміє, чому всю теорію варто обов'язково закріпити на практиці до автоматизму.
Любов Боднарчук, ветеран російсько-української війни:
Був приліт касетної бомби. Скажу зразу, навички всі забулися. І така моя помилка була, що я все-таки спершу викликала допомогу, воно ще кровило, і тільки потім почала накладати собі турнікет.
Сьогодні Любов хоче стати інструктором з тактичної медицини. Прагне передати бойовий досвід і навчити військових уникати помилок, яких колись припускалася сама. А тому прийшла на спеціальний інструкторський курс для ветеранів.
Любов Боднарчук, ветеран російсько-української війни:
Я розумію, що багато людей, які не мають таких навичок. Треба, щоб вони це набували. І я вважаю, що зараз це треба. Бо людина на війні, вона має бути готова спершу допомогти собі сама. Якщо допомогла сама, допоможе товаришам.
Як правильно накладати турнікет, як зупиняти надмірні кровотечі. Це критично важливі знання - наголошують інструктори воркшопу, який цими днями відбувається у Києві. Не надавши пораненому допомогу в найкоротший термін, можна втратити його за три хвилини. А тому саме на цих навичках акцентують наставники.
Олександр Попов, інструктор курсу тактичної медицини для ветеранів:
Власне, мета заходу якраз таки акумулювати досвід ветеранів, людей, що безпосередньо брали участь, людей, що безпосередньо знають, як надавати допомогу на полі бою, і котрі шукають себе в цій справі щодо порятунку людей, як рятувати людей при травмі.
Курс навчання - три дні. У перший - учасники тренуються зупиняти кровотечі й накладати турнікети. Другий день присвячено саме тому, як правильно викладати, щоби донести знання до бійців. На третій - складання іспиту.
Олександр Ковальчук, організатор курсу тактичної медицини для ветеранів:
З 200 чоловік ми спочатку відібрали 70 ветеранів, а з 70 - 15, які потенційно можуть працювати, викладати тренінги. Вони будуть їздити по всій Україні, по всіх військових частинах, підрозділах, гарнізонах, і навчати військовослужбовців.
Організатори розповідають: курс такмеду для ветеранів започаткували порівняно недавно. Але вже п'ятеро випускників їздять військовими частинами, діляться досвідом і знаннями - такими важливими для порятунку життя наших захисників.