Велика Британія та Німеччина підписали історичну оборонну угоду [ Редагувати ]
Німеччина й Велика Британія підписали історичну оборонну угоду. Трініті-Хаус-Егрімент - так зветься договір, який передбачає спільне виробництво ракет, патрулювання Атлантики та відновлення військового виробництва. Уже відомо: німецька авіація користуватиметься британською базою в Шотландії. У планах - відкриття заводу корпорації "Райнметал", де вироблятимуть гармати. Не оминули увагою й Україну, адже саме російська агресія стала приводом переосмислити власну оборону. На що Київ може розраховувати в рамках нової угоди, розкаже Анна Басова.
На підписання угоди Німеччини Борис Пісторіус прилетів до Лондона вперше за період своєї каденції на чолі оборонного відомства. Свої підписи під документом обидва міністри ставили за столом у Трініті-Хаус - штаб-квартирі однойменної організації, що відповідає за навігацію в Англії, Уельсі та інших територіальних водах королівства. Договір так і назвали - Трініті-Хаус-Егрімент. Оглядачі вже назвали подію історичною.
Джон Гілі, міністр оборони Великої Британії:
Ця знакова угода передбачає співпрацю в усіх оборонних галузях - на суходолі, в морі, повітрі та кібернетичному просторі й космосі. А ще стане юридичним підґрунтям для ширшої угоди між Берліном і Лондоном.
У багатьох пунктах нової угоди прописана, зокрема, розробка далекобійної ударної зброї. При цьому радіус її ураження перевищуватиме і нинішні британські "Сторм-Шедоу" і німецькі "Тауруси". А ще разом захищатимуть підводні кабелі у Північному морі та спільними зусиллями патрулюватимуть акваторію Північної Атлантики. Робитимуть це німецькі протичовнові літаки, а вилітатимуть і сідатимуть на військовій базі у Шотландії.
Борис Пісторіус, міністр оборони Німеччини:
Ми віримо у євроатлантичний альянс, євроатлантичну солідарність і дружбу. Та крім цього, повинні зробити більше, щоб захищатися самим. Сполучені Штати, вочевидь, зосередять більше уваги на Індо-Тихоокеанському регіоні з усім нам відомих причин. Чи стане від цього Європа менш захищеною? Гадаю, перевіряти не варто.
Один із пунктів угоди - спільні зобов'язання щодо військової підтримки України. російська агресія, проти якої, фактично, й стала приводом для цієї оборонної угоди. У тому, що загроза нападу з боку кремля зростає, одностайні всі. Ба більше, каже Пісторіус, понад 8 років уже втрачено. Заразом визнав: Європа реагувала надто повільно, коли росія анексувала Крим. Тож зараз потрібно прискорюватись.
Борис Пісторіус, міністр оборони Німеччини:
Ми повинні продовжувати зміцнювати Україну в її боротьбі за свободу. Лише цього року Німеччина виділяє понад вісім мільярдів. У співпраці з Лондоном ми зможемо оснастити Київ сучасними ракетами, заразом допоможемо розвинути власні оборонні можливості та засоби стримування.
Джон Хілі, міністр оборони Великої Британії:
Ось так виглядає перехід від розмов до дій і перезавантаження відносин із Європою. Ось перша оборонна стратегія НАТО, а наша угода сигнал усім супротивникам: ми стримаємо будь-яку агресію та захистимо свої країни від будь-якого нападу.
Серед інших домовленостей - оснащення німецьких гелікоптерів Сі-Кінг сучасними ракетними системами. А ще німецький концерн "Райнметал" відкриє у Великій Британії новий завод. Де створять щонайменше 400 робочих місць. І вперше за 10 років відновлять на території Об'єднаного королівства виробництво артилерійських гармат із британської сталі.