Радіодиктант національної єдності цьогоріч писали науковці, студенти, школярі, навіть бійці на передовій та енергетики [ Редагувати ]
День української писемності та мови. Вже традиційно до цього дня охочі перевірити свої знання мають змогу написати Радіодиктант національної єдності. Цьогоріч текст для диктанту має назву "Магія голосу" - створила його письменниця Оксана Забужко. А прочитав твір поет і нині військовий Павло Вишебаба. Писали диктант цьогоріч науковці, студенти, школярі, навіть бійці на передовій та енергетики.
- Трохи є, трохи нервуюся. - Хочеться нормально написати. - Було б цікаво подивитись, послухати, може, які помилки роблю.
Більшість з них востаннє писали диктанти ще у школі. А тому кожному цікаво, чи не стерлися з пам’яті основні правила української мови. Анастасія каже: на Всеукраїнський радіодиктант йде без підготовки.
Анастасія Запасна, працівниця НАЕК "Енергоатом":
Зовсім не готувалась, тому хочеться спробувати, але в мене був гарний бал ЗНО, тому я сподіваюсь, що мені вдасться. Мені цікаво, що там вийде, чи добре я написала, чи ні, тому так, результат мені цікавий.
Ірина – інженер за фахом. Втім, не сумнівається: диктант напише добре. Навіть встигла трохи освіжити деякі знання.
Ірина Вергун, працівниця НАЕК "Енергоатом":
В мене перед цим якраз була робота написати наказ, і я при написанні читала правопис. Не знаю, чи можна вважати це підготовкою. Цікаво випробувати свої знання, свої вміння.
Всеукраїнський радіодиктант до Дня української писемності й мови в Україні відбувається вже у 25. Цьогоріч до написання доєдналася команда "Енергоатому". Керівництво каже: навіть не розраховували на таку велику кількість охочих. Понад 60 людей лише у цій залі. Плюс працівники структурних підрозділів у регіонах. Долучилися й працівники атомних електростанцій!
Олександр Остаповець, в. о. першого віцепрезидента технічного директора НАЕК "Енергоатом":
У кожній нашій філії писали цей диктант, тому що це наша єдність, тому що це наша мова, а з мови починається все. Дитина перше що робить, коли народжується, підростає, вона вимовляє звуки, потім слова. І з цього починається життя. З цього ж починається життя людини, з цього ж починається і життя країни.
Твір Оксани Забужко "Магія голосу" не можна назвати легким – кажуть учасники Радіодиктанту. Довелося згадати чимало правил української мови.
Анастасія Запасна, працівниця НАЕК "Енергоатом":
Я думала, що буде щось простіше, але це дуже цікаво, мені дуже сподобалось, були там деякі запитання, коли писала. Дуже важко так швидко писати, я вже відвикла від того, завжди все в компʼютері. Я вважаю, що я добре спілкуюсь, але іноді, в деяких ситуаціях плутаю слова, тому такі заходи допомагають нагадати щось.
Ірина Вергун, працівниця НАЕК "Енергоатом":
Важкуватий, я не впевнена, що всі правильно написані коми, розставлені знаки, але буду перевірятися. Бо я хотіла здавати, але, мабуть, залишу собі, бо дуже цікаво перевірити правопис згідно з правилами. Завжди трішки змінюються правила якісь, це завжди цікаво, і тримати себе в тонусі треба.
До 25 радіодиктанту долучилися учасники й з різних регіонів України, і з інших куточків світу. Перевірити роботу можна самостійно – текст буде опублікований завтра. Також ще не пізно надіслати фотографію написаного диктанту на перевірку фахівцям за адресою: Київ, вулиця Хрещатик 26.