У Дніпрі писали в укритті Радіодиктант національної єдності [ Редагувати ]
День української писемності та мови відзначали цієї неділі в нашій країні. Уже традиційним у переддень цього свята є написання Диктанту національної єдності. У Дніпрі охочі перевірити власні знання писали диктант і в укритті. Хто прийшов писати та чи складним видався цьогорічний текст - дізнавалася наша кореспондентка Олена Мендалюк.
В укритті одного з навчальних закладів Дніпра зібралося одразу кілька поколінь – від молоді до пенсіонерів. Усі приготувалися гуртом писати Радіодиктант. Ручки та аркуші вже на столах, учасники готові перевірити свої знання української писемності. Сергій - студент, згадує коли востаннє писав під диктовку.
Сергій Новіков, учасник написання Радіодиктанту:
В школі я писав дуже гарно, бо в нас була дуже гарна викладачка, яка у нас викладала. Зараз очікую того самого, написати добре.
До написання цьогоріч добре підготувався. Кілька днів вивчав літературний стиль авторки тексту Оксани Забужко.
Сергій Новіков, учасник написання Радіодиктанту:
Загалом Оксана доволі так поетично пише і, наприклад, одне речення на одну сторінку в неї може бути таке, але це прийом, але у диктанті такого не має бути. Сподіваємось.
Поруч за сусідньою партою теж студентка, от тільки Університету третього віку.
Олена - учасниця написання Радіодиктанту:
Хочу спробувати, чи вистачає мені тих знань, що я отримала в школі, і перевірити себе.
Пані Олена зізнається: диктант востаннє писала більш як 40 років тому, ще у школі. Хвилюється, що український правопис може знати не досконало.
Олена - учасниця написання Радіодиктанту:
Не погано, але спілкуватися все ж таки важкувато ще. Мабуть, мало спілкуюсь.Я ж учасник Університету 3-го віку, і ми там вивчаємо мову, спілкуємось. Ось така підготовка.
Настав час перевірити, хто і як підготувався до диктанту. Поет і військовослужбовець Павло Вишебаба починає.
Перше речення з абзацу, звісно. Спочатку був брехунець.
Вже за кілька хвилин учасники розуміють: текст непростий.
Наталія Куліді - учасниця написання радіодиктанту:
Досить складний, велика кількість ком і загалом розділових знаків. Схоже на Забужко, як вона пише.
Катерина - викладачка української мови. Радіодиктанти пише останні 10 років. За цей час мала найбільшу кількість помилок – 6. Текст Оксани Забужко, каже, поки що не складний.
Карина Коденчук — викладачка української мови в Університеті третього віку:
Поки що все знайоме, правопис пів, напів, окремо. Прийменники через два дефіси. Поки граматично все зрозуміло.
Катерина тестує свої знання, а вже після диктанту перевірятиме граматику тих дніпрян, хто долучився до написання "Магії голосу".
Карина Коденчук, викладачка української мови в Університеті третього віку:
Всі нововведення правопису з 18 року вони так і залишилися, всі ці рекомендації, вони як раз використані в цьому диктанті, а все що нове, то будемо перевіряти, наскільки люди адаптовані до нових нововведень.
Лише в цьому укритті одночасно пишуть диктант 100 учасників.
Луденський Сергій, в. о. директора департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Дніпровської міськради:
Щодо якості написання диктанту, то ми порівнювали, що з кожним роком вони все краще і краще, і це точно позитивна динаміка. Ми розуміємо, що люди хочуть краще пізнавати мову і допускати якомога менше помилок.
Про результати Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності до Дня писемності України учасники зможуть дізнатися вже за тиждень.