У Черкасах запрацювала соціальна гончарна майстерня [ Редагувати ]
Соціальна гончарна майстерня запрацювала у Черкасах. Її відкрили, аби урізноманітнити дозвілля ветеранів та молоді з інвалідністю. Тут можна відвідати безкоштовні майстер-класи з ручного ліплення та спробувати попрацювати за гончарним кругом. Бачила наша знімальна група.
У черкаському терцентрі розпочинається перший урок гончарства. 67-річна Марія Тернова уважно слухає майстра і намагається приборкати шматок глини на гончарському крузі. Каже, усе життя хотіла спробувати і от на пенсії нарешті мрія справдилася.
Марія Тернова, пенсіонерка:
Пенсіонер - це не вирок, і людина навіть в такому пенсійному віці може розвиватись, може свій розум тримати молодим, отримувати радість від життя. І я з цієї причини на цьому майстер-класі.
Особливості роботи з глиною пояснює Олександр Линник. Він - майстер із десятирічним досвідом.
Накриваємо цей гострячок і давимо до низу, щоб ліпьошка получилась.
Творити вироби з глини, каже гончар, може не кожен, адже це вимагає зосередженості, посидючості та точності у рухах. Проте спробувати, задля урізноманітнення дозвілля, варто усім.
Олександр Линник, гончар:
Це гармонія з самим собою, бо, щоб володіти глиною, треба володіти собою, вона буде дисциплінувати вас, а ви її, це одномоментний процес корисний, воно виховує.
Поряд за столом відбувається майстер-клас з ручного ліплення. Тут майстриня показує, як зліпити та прикрасити різних казкових персонажів.
Дивіться, і тут можна намалювать, або отак притискуєш і отпускаєш, о, супер.
Ідею відкриття такої майстерні організатори перейняли із закордонного досвіду. Там у реабілітаційних центрах творчі уроки проводять постійно. У приміщенні терцентру облаштували окрему кімнату. Години для відвідувачів безплатні.
Марина Гаркава, заступниця міського голови м. Черкаси:
Ветеранів, родин загиблих і всіх інших соціальних категорій. Терцентр буде відповідальний та організовувати ці групи для всіх. Благодійні кошти, галузь профтех освіти допомагала облаштовувати, но гончарні круги були закуплені за бюджетні кошти.
Поки майстер-класи тут проводять на благодійній основі. Але згодом на роботу в терцентрі планують взяти фахівця з гончарної справи, щоби якомога більше людей могли відчути терапію від роботи з глиною.