Знищують ворога ще на підході: як працюють танкісти 49-го ОШБ "Карпатська Січ" [ Редагувати ]
Почнімо з подій на фронті. Торецький напрямок - один із тих, де росіяни, не шкодуючи людей та зусиль, намагаються постійними атаками піхоти пробити українську оборону. Часто на заваді окупантам стають українські танкісти. Але за останній рік танки, попри броню та могутність, стали досить вразливими. І насамперед через засилля у небі ворожих дронів у небі. Та навіть у таких складних умовах танкісти окремого штурмового батальйону “Карпатська Січ” дають відсіч російським штурмовикам. Наші репортери Руслан Смєщук та Вадим Ревун бачили, як це відбувається. І зафільмували знищення чергової штурмової групи окупантів. Далі їхній ексклюзивний матеріал.
Розбиті машини на узбіччях, всюди вирви, наслідки прильотів та навіть залишки касетних бомб. Це фронт під Торецьком. Детектори дронів постійно пищать - небо тут вкрай небезпечне.
В основному він "Мавіки" показує або "ЗАЛи", "Орлани". О, запищав. БПЛА взагалі невідомого типу.
Нас попереджають: може бути таке, що доведеться кидати автівку і ховатися. Нещодавно це врятувало воякам життя.
Так само запищав "Сахарок" - він показував, що дрон дуже близько - 100 з копійками метрів. Ми бігом машину загнали в кущі, а самі заховалися під будинок. І він в машину націлився, але промазав і попав по будинку, під яким ми ховалися.
Це одна з передових позицій танкістів батальйону "Карпатська Січ". Танк ретельно замаскований, до росіян тут декілька кілометрів. Панцерник, який використовують вояки, колись був російський, захоплений в бою.
Позивний “Шева”, військовослужбовець батальйону “Карпатська Січ”:
Т-80, трофейний. Ми його затрофеїли ще у 2022 році під Ізюмом. Трошки підремонтували, але взагалі він дуже рідко ламається, і їхньою ж зброєю ворога і нищимо.
Невдовзі аеророзвідка фіксує переміщення російської піхоти. Танкісти заводять машину, націлюються. Ось як це виглядає зсередини. А потім починає працювати гармата панцерника.
Далі корегування - весь час аеророзвідка веде ворожу піхоту і дає танкістам точні координати російських штурмовиків.
Працювали по будинку, там була помічена ворожа піхота, і з другого пострілу будинок був уражений. Ми так взагалі й працюємо - дуже влучно.
Руслан Смєщук, кореспондент:
Після того, як танкісти відпрацювали, вони переміщуються ближче до укриттів. Хлопці розповідають: у росіян тут досить ефективна контрбатарейна боротьба. Тому дуже часто таке буває, що наші снаряди полетіли по ворогу, а по позиціях танкістів починають прилітати російські снаряди.
На цій ділянці фронту, втім як і на багатьох інших, росіяни перейшли до нової тактики.
Євген Скорина, командир 49 ОШБ “Карпатська Січ”:
Тому вони розробили нову стратегію, нову тактику, вони намагаються малими групами просочитися повз бойові порядки, уникаючи при цьому прямих сутичок. Наразі ми знайшли варіант, як протистояти таким діям. Ми так само діємо малими групами, виловлюючи їх і меншою кількістю особового складу, намагаючись створити єдину систему оборони, не даємо просуватися ворогу.
Це потребує постійно напруженої уваги, боєкомплекту та взаємодії на полі бою.
Швидкість - це найголовніше. Чим швидше все зробиш - тим більше, що все буде добре.
- Ви зараз з другого пострілу поцілили в будинок, навіть для артилерії це класний результат, щоб з другого пострілу покласти. Ви якось навчились, чи у вас хист, талант? - У нього талант! Проходив строкову, ну, і якось воно так получається.
Цього разу у відповідь нічого не прилітає. За декілька днів до цього росіяни танкістам знищили їхню позицію. В якості помсти, бо до того панцирники ліквідували штурмову групу, а потім зробили засідку на бронемашини евакуації.
Позивний “Лот”, військовослужбовець батальйону “Карпатська Січ”:
Отримали виклик, що треба розбити хату, в яку зайшли погані люди. Нас корегували. Десь з 2-3 пострілу почали влучати, потім отримали команду відкотитись.
Позивний “Шева”, військовослужбовець батальйону “Карпатська Січ”:
Зранку було помічено 12 чоловіків ворожих. Вони зайшли в будинок. Було викликано наш танк - оцей, що зараз працював. Був уражений той будинок, у вікна попадали. І до вечора ворог так і не вийшов звідти. А потім приїхали дві БМП-2. Чи на евакуацію тіл, чи там хто був "300". Але танк був вже наведений - і ті БМП теж знищили. Потім вони дуже швидко знайшли нашу позицію і її півтори години обстрілювали два ворожих танки.
Усі живі, але довелося облаштовувати нову позицію. Нам показують наслідки того обстрілу.
- Це біля входу лежало в бліндаж, шолом. - Це було на попередній позиції? - Так, звідти довелося тікати.
Зараз, через щільність ворожих дронів, танкісти вимушені працювати ось так, подібно до артилерії. Швидко вдарили й замаскувалися. І знову вдарили. Класичного застосування танків, коли панцерник в лобову штурмує укріплення, тут зараз майже немає. У відкритому степу, при такій щільності ворожих дронів в небі, навіть добре броньований панцерник буде знищений дуже швидко.
Танкісти розповідають: головне завдання - не дати ворожій піхоті дістатися до позицій нашої піхоти. Знищувати їх ще на підході, знекровлюючи штурмові загони росіян.
На дрони для 49-го ОШБ "Карпатська Січ" ви можете задонатити за реквізитами: PayPaL [email protected]