На Львівщині 3 ОШБр провела вишкіл для цивільних [ Редагувати ]
Вишкіл для цивільних на Львівщині провела Третя штурмова бригада. Інструктори з бойовим досвідом навчали такмеду і поводження зі зброєю. Потому учасники відпрацьовували штурм через гру в страйкбол.
Чим корисні такі тренування і які помилки роблять новобранці в армії - про це матеріал Романа Гавриліва.
Тридцятеро цивільних діляться на дві команди та працюватимуть на одній території. У кожного – автомат і граната. Бути разом і без жалю відбивати позиції у суперника. Це лише сюжет страйкбольної гри. Але саме так учасників готують до справжньої війни інструктори Третьої штурмової бригади.
Крім бойових навичок, навчають і польової тактичної медицини – як швидко і правильно накласти турнікет та зупинити кровотечу внаслідок поранень.
Богдану – дев’ятнадцять, він навчається на третьому курсі одного зі львівських університетів. На такому вишколі вдруге. Вважає, що все засвоєне тут знадобиться і в цивільному житті.
Богдан, учасник вишколу:
Кожен має знати, вміти, як поводитись зі зброєю, з турнікетом. Багато зараз, я бачив у тіктоці, не знають, як правильно турнікет накладати, не може надати собі допомогу і не може надати своєму другу, наприклад.
Тим часом небезпечності атмосфері додають і самі інструктори.
За димовою завісою, слідує FPV-дрон. Інструктори кажуть: на передовій його дзижчання в небі й ризик удару постійний, тому майбутні бійці повинні бути до цього готовими.
Позивний "Дуліб", інструктор:
Взагалі війна міняється. І в будь-якому разі вони стикнуться з FPV, на якій професії вони не були б, яку б посаду не займали чи що б вони загалом не робили. Це мастхев, як то кажуть, без чого не обійтись у сучасній армії.
На тренування прийшла й 20-річна Тетяна. Дівчина нещодавно закінчила навчання і тепер міркує над важливим життєвим кроком - піти в армію.
Тетяна, учасниця вишколу:
Все-таки навички теж хочу здобути в тактичній медицині – нам про це розказували також. От страйкбол – це теж дуже цікаво, штурмувати іншу команду. Тому загалом мені дуже подобається.
Поки є така змога, тренуватися потрібно всім - розповідає інструктор з позивним "Бойко". Він воював з 2014 року, на початку повномасштабного вторгнення боронив Київ, дістав поранення та згодом став інструктором. Найбільшою помилкою серед новачків називає нестачу комунікації.
Позивний "Бойко", інструктор:
Але це виправляється. Це тренуваннями, навичками виправляється. Для того, щоб підготувати базового бійця – стрілка-піхотинця – у цілому більш ніж достатньо два-три місяці.
Тестовий тиждень штурмовики проводять, щоб кожен охочий міг оцінити свої здібності та розуміти, чим зможе бути корисним у ЗСУ. Такі центри є в Києві та Дніпрі, осередок планують відкрити й у Львові.
Андрій Блощинський, начальник рекрутингу Третьої ОШБр у західних областях України:
Загалом перенести рекрутинг трішки західніше, тому що тут великий запит є у суспільства до вступу напряму в бригаду. Зараз згідно з новим законодавством у бригаду можна потрапити за прямим відношенням, тобто бригада має можливість відбирати по прямому відношенню.
А наступним етапом учасників цього вишколу буде стрільба зі зброї по цілях на полігоні.