На Миколаївщині вакцинують диких тварин від сказу [ Редагувати ]
27 випадків сказу серед домашніх та диких тварин зафіксовано протягом цього року на Миколаївщині. Щоб зменшити поширення хвороби, фахівці проводять вакцинацію тварин у мисливських угіддях. Як це відбувається - бачила наша кореспондентка Єлизавета Кротик.
Ми помічаємо наступну приманку через 200 метрів, яку ми маємо через 4 дні подивитися на контроль.
Такі принади фахівці Держпродспоживслужби залишають на кожному квадраті по всьому мисливському угіддю.
Сергій, ветеринарний лікар:
В середині запаяна сама вакцина, і тварина при поїданні розкусює її, вона попадає на слизову оболонку в ротову порожнину і потрапляє в організм, виробляється імунітет.
Восени на Миколаївщині планують розкласти понад сто тисяч таких приманок. Пероральну вакцинацію диких тварин проводять двічі на рік.
Петро Горовий, заступник начальника районного управління Держпродспоживслужби:
В цей період важливе проведення пероральної імунізації, тому що збільшується популяція лисиць шляхом приплоду. Щоб забезпечити імунітет в дикій фауні, тому що в останні роки поширюється захворюваність на сказ в дикій фауні...
Сам препарат не шкідливий і для свійських тварин. Проте фахівці розраховують, що приманку знайде та зʼїсть саме лисиця.
Сергій Швець, начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини ГУ Держпродспоживслужби:
Джерелом сказу є лисиця, яку сьогодні ми в даних мисливських угіддях будемо імунізувати проти сказу. На території області 35 мисливських угідь - 7605 квадратних кілометрів, на яких необхідно розкласти 122 тисячі принад.
Пероральну вакцинацію диких тварин ветеринари проводять поблизу населених пунктів. Цьогоріч уже зафіксовано 27 випадків сказу і серед диких тварин, і серед свійських, переважно у собак.