У Житомирі відкрили модульне містечко для внутрішньо переміщених осіб [ Редагувати ]
Модульне містечко для внутрішньо переміщених осіб відкрили в Житомирі. Це 56 будинків, у кожному може жити родина з 4 людей. І перші сім'ї вже заселяються в нові помешкання. Мої колеги бачили будиночки і ззовні, і всередині, тож розкажуть детальніше про прихисток для переселенців.
Олена тримає в руках ключі від нової оселі. Це модульний будиночок, але в ньому, каже, уже почувається, як удома.
Це дитяча кімната. Двоповерхове ліжко, як мої діти мріяли.
Подружжя і двоє дітей родом з Донеччини. На початку великої війни вимушено переїхали до Житомира. Тут понад 2 роки винаймали помешкання. Згодом дізналися про зведення модульного містечка.
Олена Сохарєва, переселенка з Донецької області:
Чоловік у мене військовий, він з 14 року на захисті нашої України. Він подавав, бо знав про цю програму, подавав документи, плюс ми ВПО, тому ми набрали багато балів.
У комплексі п'ятдесят шість будинків. Кожен розрахований на родину до чотирьох людей.
Галина Шиманська, в.о. Житомирського міського голови:
Сюди потрапило найбільше родин з внутрішньо переміщених осіб, які мають малолітніх дітей, у яких служать члени родини. І у нас, якщо говорити, то тут вся географія: і Донецька, і Луганська, і Херсонська, і Дніпропетровська область, і є родини з міста Житомира, в яких постраждало житло внаслідок ракетних ударів.
Загалом нові оселі тут отримали понад 150 переселенців. Андрій - військовослужбовець. Його житло на Луганщині знищили окупанти.
Андрій Тихомиров, військовослужбовець:
Цілих два роки жили то там, то тут. По відрядженнях мотались, а зараз, дякуючи таким організаціям, нарешті дали хоч якесь, тимчасове, не тимчасове, але своє житло. В принципі, все є. Все нове. І це радує.
Площа кожного будинку - 45 квадратів. Усередині дві спальні, кухня-студія та окрема ванна кімната. Вже умебльована та з побутовою технікою. Усе продумано навіть на випадок відключень світла.
Максим Доценко, генеральний директор Національного комітету Товариства Червоного Хреста України:
Наразі тут повністю забезпечений головний елемент, який для нас важливий зараз, для кожного українця - це автономність. Тобто зараз тут електроопалення, у сонячну погоду на кожному будинку встановленні сонячні панелі, де є інвертори і, звичайно, повністю все містечко забезпечене генераторами.
Будівництво комплексу тривало понад півтора року. Кошти надали в Українському та Італійському Товаристві Червоного Хреста. Житомирська міськрада забезпечила земельною ділянкою та профінансувала підведення комунікацій.
Олексій Кулеба, міністр розвитку громад та територій України:
Дуже важливо, щоб ми на місцях виконували гідно і відповідали тим задачам, які зараз виконують наші воїни. Наша задача тут на місцях - зробити гідну інфраструктуру, зробити гідні умови для тих, хто постраждав від російської агресії.
Проживання в модульному будинку - безплатне. Переселенці кажуть - для них це можливість заощадити на придбання власного житла.
Олена Сохарєва, переселенка з Донецької області:
Ми тут будемо сплачувати лише за комунальні послуги. Якщо це світло і є панелі, то три тисячі, ну, до чотирьох. Це не 15, як ми, наприклад, сплачуємо за трикімнатну квартиру, бо у нас діти.