Нардепу Шевченку оголосили підозру в держзраді: нові деталі [ Редагувати ]
Почнімо з гучного затримання. Розповсюджував фейки роспропаганди, поширював викривлену інформацію про командування Сил оборони. Чинного народного депутата підозрюють у державній зраді. Слідчі ДБР закидають обранцю систематичну інформаційно-підривну діяльність. Ім'я підозрюваного у Державному бюро розслідувань не називають, але найімовірніше йдеться про Євгенія Шевченка. До того ж це непрямо підтвердила у коментарі "Подробицям" радниця з комунікацій ДБР Тетяна Сапьян.
Що ж саме накоїв підозрюваний нардеп і чи може чинний парламентар сісти за ґрати до кінця життя? Розбиралися мої колеги.
Ці фото опубліковані сьогодні на сайті Державного бюро розслідування. Слідчі ДБР та СБУ навідалися до приватного маєтку народного депутата України. Йому закидають, далі цитата, "заподіяння шкоди обороноздатності та інформаційній безпеці України".
Тетяна Сапьян, радниця з комунікацій ДБР:
Злочин досить серйозний, це стаття 111 Конституції України - державна зрада. А ми знаємо, що відповідальність за державну зраду також дуже сувора, за це можна довічно сісти за ґрати й позбутися усього майна.
За даними слідчих, за депутатом тягнеться довгий шлейф учинків, які шкодили Україні. Ще до початку великої війни він наполягав: жодної загрози з боку рф нема та публічно закликав до зміни державних кордонів України.
Тетяна Сапьян, радниця з комунікацій ДБР:
Проведено комплексно і психолого-лінгвістичну експертизу, і військову експертизу, і саме ці експертизи підтвердили, що народний обранець почав завдавати шкоди нашій обороноздатності й інформаційній безпеці нашої країни ще до початку широкомасштабного вторгнення, він, я думаю, ви погодитеся, був сумнозвісним своїми заявами, і зокрема, і тим, що ще у 2021 році заперечував присутність загрози від росії саме з території Білорусії
Ось, наприклад, відеоролик зі сторінки в соцмережі нардепа Євгенія Шевченка, який підтверджує тісні зв'язки парламентарія з білоруськими політиками.
- А чому ти нас не запрошуєш до України?
- Ну, як буду президентом, обов'язково.
- Можемо з автоматами, можемо без автоматів, бо Україна - також моя!
Євген Шевченко - уродженець нині окупованого Мелітополя. Він неодноразово їздив у Мінськ, зустрічався з бізнесменами, політиками й давав інтерв'ю.
Ольга Чеканова, спікер ДБР:
Депутат записував програми на власних каналах, давав інтерв'ю проросійськи налаштованим блогерам та експертам, після чого цей контент поширювався у пропагандистських ЗМІ на території рф з метою створення на території країни-агресора, що це офіційна позиція представника української влади. У програмах депутат поширював інформацію, яка утверджувала в масовій свідомості думку про те, що начебто українська влада довела країну до повного краху, втрати територій та людей та неспроможна досягти миру.
А днями нардеп приголомшив заявою на власному телеграм-каналі: натякнув, що Президенту України час починати переговори з країною-агресором. Мовляв, поїздку до Мінська Шевченко може взяти на себе. В Офісі Президента відповіли.
Андрій Єрмак, керівник офісу Президента України:
Деякі народні депутати схоже заплуталися в питаннях національної безпеки, національних інтересів та майбутнього країни. Якщо у їх головах національні інтереси дорівнюють поразці України, то вони роблять велику помилку в інтересах рф. План перемоги України, Формула миру - це шлях до справедливості.
Певно, не маючи любові до України, депутат не приховував своєї любові до білорусі - зняв майже двогодинний фільм про нібито дружню республіку.
Я хочу показати вам ту білорусь, яку я так люблю, і яку я хочу побудувати в Україні.
І таку любов легко пояснити: успішним бізнесом, який Шевченко має на території білорусі. Енергетика, виробництво добрив - те, як вів справи нардеп, слідчим більше нагадує шахрайську схему.
Тетяна Сапьян, радниця з комунікацій ДБР:
Вони налагодили контакти й купували товари за заниженими цінами, і через іншу європейську країну ввозили цю продукцію в України, і відповідно підіймали ціни, на чому заробляли, це дало їм можливість заробити чималі статки. На сьогодні ми з вами говоримо про 1,5 млн євро чистого прибутку, в Україну змогли ввести тільки 500 000 євро, а от решту не вдалося їм отримати у зв'язку із тим, що заблокували сумнівні транзакції з боку фінансового моніторингу одного з європейських банків.
Слідчі ДБР встановили, що Шевченко придбав і оформив на родичів три елітних автівки загальною вартістю півмільйона доларів. Та переконані: це не остання шокова інформація, яку вдалося встановити під час слідства. Депутата вже затримано - найближчим часом йому буде обрано запобіжний захід.