На Закарпатті в лікарні запустили в роботу гібридну сонячну електростанцію [ Редагувати ]
росія продовжує атакувати енергетичну систему України. А зима та опалювальний сезон - додаткове навантаження на електромережі. В одній з районних лікарень на Закарпатті вже знають, як уникнути перебоїв з електропостачанням. Там запустили в роботу гібридну сонячну електростанцію. Як все працює - з'ясовували наші кореспонденти.
Денис Яргін, інженер КНП "ЛПУ Міжгірська РЛ":
Тут у нас є система, яка запитує від сонячних батарей наш терапевтичний відділ. Тут є наш інвертор, який показує нам, скільки споживання йде з батарей, скільки з мережі.
Таку гібридну сонячну електростанцію встановили у Міжгірській районній лікарні. На щитовій інженер Денис Яргін перевіряє кількість вироблених кіловатів сонячними панелями за сьогодні.
Денис Яргін, інженер КНП "ЛПУ Міжгірська РЛ":
0,34 кВт сонячні, на цей час, ви бачили, у нас уже сонце зайшло, фактичне споживання із системи постоянно йде, мінімальне, тому шо, якщо буде скачок електроенергії, щоб воно зберігало свій режим.
На даху терапевтичного корпусу медзакладу встановили майже сотню сонячних панелей. Щодня вони виробляють 30 кіловатів енергії. Лікарня зведена у гірському регіоні. Тож сонце допомагає закрити потреби будівлі, у якій працює безперебійно 8 відділень.
Руслан Бальцій, директор КНП "ЛПУ Міжгірська РЛ":
Цифровий рентген-кабінет, потім кабінет мамографії, кабінет ультразвукової діагностики, навіть якщо взяти сформувати суміжну кількість затрат кіловат, навіть ці панелі 30 кВт, вони дають можливість безперебійно забезпечувати ось цей корпус. Окрім апаратури, світло, лампочки, холодильники.
Встановити альтернативні джерела енергетики у медзакладі планували давно. Роботу такої сонячної електростанції директор побачив в одній із лікарень Європи ще 5 років тому.
Руслан Бальцій, директор КНП "ЛПУ Міжгірська РЛ":
Те, шо ми виношували в голові ці ідеї, завдяки меценатам, благодійникам, різним програмам нам получилося здійснити вот цю мрію. Наш заклад був відібраний на участь у проєкт, який був нам профінансований нашими французькими партнерами. Сума, якщо я не помиляюся, близько 47 тисяч євро.
Енергетична незалежність дозволить медикам працювати навіть під час відключень світла. Адже гібридна сонячна станція поєднує мережеву та автономну станції, може накопичувати енергію в акумуляторах. На Закарпатті це вже 3 медзаклад, де встановили комплекти сонячних електростанцій.
Марина Полежаєва, в.о. директора департаменту інфраструктури, розвитку і утримання мережі автомобільних доріг Закарпатської ОВА:
До кінця заплановано встановити сонячні електростанції з акумуляторами, з потужністю 40 кВт ще в 6 закладах охорони здоров'я, в 19 амбулаторіях сімейної практики заплановано встановити акумулятори потужністю від 7 і 5 кв. Проєкт зміцнення системи охорони здоров'я та збереження життя реалізує Міністерство охорони здоров'я.
Крім того, в області понад 5 тисяч домогосподарств використовують такі панелі для власних потреб. Бо в регіоні діє програма, за якою населення може отримати компенсацію за встановлення сонячних панелей.
Тарас Триндяк, директор департаменту економічного та регіонального розвитку Закарпатської ОВА:
У цій програмі передбачено 2 складові на відшкодування, ми передбачили, що фіксована сума - це є 20 тисяч гривень за то, шо ти встановив сонячну електростанцію, і додатково суму ще добавили, якщо ти цей двонапрямлений лічильник.
У Міжгірській лікарні за 4 місяці роботи гібридної сонячної електростанції заощадили понад 200 тисяч гривень на платіжках за електроенергію. Та головне, що у разі блекауту робота медзакладу гарантовано триватиме.
Руслан Бальцій, директор КНП "ЛПУ Міжгірська РЛ":
От у нас є ще одне альтернативне джерело енергопостачання - акумулятори потужністю 150, 250 кВт, які автоматично запускаються.