На Черкащині переселенці відкрили підприємство з виробництва навісної сільгосптехніки [ Редагувати ]
Як з нуля розпочати власну справу під час війни? На Черкащині працює підприємство, яке відкрили троє чоловіків, двоє з них - переселенці. Вони об'єднали свої знання та вміння й організували свою справу. За два роки вже мають замовлення з-за кордону та планують масштабувати свій проєкт з виробництва навісної сільгосптехніки. Про свої плани розповіли нашій знімальній групі.
Олександр на цьому підприємстві працює вже другий рік. Чоловік переїхав у Черкаси з Донеччини, за спеціальністю він електрогазозварювальник і працював на Слов'янській ТЕЦ. Тепер виготовляє запчастини до сільгосптехніки.
Олександр Гуріненко, працівник підприємства:
Ідуть запчасті і собираєм їх, спочатку заготовляємо деталі.
Підприємство виготовляє навісну сільгосптехніку. Кожен виріб - це півтора десятка технологічних операцій. Розпочинається усе з термічного різання листового металу.
Про кожен з етапів детально може розповісти Владислав. Він був керівником схожого виробництва в Бердянську. З міста виїхав після початку повномасштабної війни. І не сподівався, що з нуля зможе почати власну справу.
Владислав Салов, співзасновник підприємства:
Усі ті навички й досвід, який в мене був, я тут використовую. Та продукція, яку виготовляємо, вона частково схожа з продукцією з Бердянська, а частково наші розробки, оскільки основною бізнес-ідеєю у нас було відкриття власного конструкторського бюро.
Чоловік демонструє готові вироби, на які вже чекають замовники з усієї України.
Владислав Салов, співзасновник підприємства:
Хлопці збирають жниварку для збирання соняшника 9 метрів, вона відправляється в Харківську область до нашого клієнта, ця жниварка 9 метрів - в Кіровоградську область.
Заснував це підприємство Владислав разом з черкащанином та ще одним переселенцем з Криму. Чоловіки познайомились у Черкасах та вирішили об'єднати свої знання та зусилля.
Віталій Полтавець, співзасновник підприємства:
Олег в комерційній діяльності найкраще розбирається, він сказав я все продам, Влад сказав я все виготовлю, від мене залишилось знайти інвестування, кредитування. Виготовили техніку, продали, реінвестували й так йшло накопичення, важко, складно. На той час, як починали, було 2 особи.
Щоб розпочати виробництво, чоловіки продавали власне майно і домовлялися з банками. Вже у перший рік роботи підприємство виготовило більше сотні одиниць навісної сільгосптехніки. Їх виробами почали цікавитись не лише в Україні. Натепер близько 30% замовлень з-за кордону.
Олег Ігнатєв, співзасновник підприємства:
Вона для закордону дуже дешева, вони зацікавлені в нашому виробництві, в нас є валові жатки, підборщики, це дуже актуально Франції, Німеччині, Польщі дуже актуально, бо в них роздільний спосіб уборки.
На підприємстві близько сотні працівників, третина з них - переселенці. Робочих рук потрібно буде більше, адже засновники планують розширити виробництво. Адже переконані: українська техніка може бути конкурентною на ринку.