У Черкасах відкрили школу FPV-дронів від 3-ї ОШБр [ Редагувати ]
Фахова підготовка з управління ФПВ-дронами доступна всім. Реалізацією проєкту зайнялися у Третій штурмовій бригаді. Заснували свою школу пілотування. Нині такі є вже в столиці та Одесі, тепер буде ще й в Черкасах. Як навчатимуть - розкажемо у сюжеті.
Кожна з цих програм використовується індивідуально.
Ось так відбувається перший урок у цій школі. За партами військовослужбовці та цивільні. Серед них - і чинний боєць Третьої штурмової за позивним "Дизель". Чоловік перебуває на реабілітації після поранення. Тож вирішив не гаяти часу та удосконалити свої навички пілотування дронів.
Позивний "Дизель", слухач школи:
У мене друга специфікація, можливо, в майбутньому, якщо буде потрібно, щоб я зміг виконати задачу, в мене зараз інша, майбутнє як не крути за дронами, в моїй роботі ми користуємось "Мавіками", щоб коригувати вогонь.
Розпочинається усе з вивчення компонентів ФПВ-дрону, їх відмінностей від інших моделей і техніки безпеки під час керування. Але найважливіше тут поради від тих, хто постійно відпрацьовує свої навички в боях.
Позивний "Шима", інструктор школи:
У нас всі інструктори з бойовим досвідом, і кожна лекція готувалась на своєму досвіду і планувалась так, шоб було максимально ефективно. Ми розказуємо власні приклади, власні історії, людям цікаво, сюди записуються ті, кому актуально, вони приходять, і ми даємо результат.
Після теоретичної частини слухачі школи навчатимуться на симуляторах, а тоді вже польоти на тренувальних майданчиках.
Ось на такій трасі й пробуватимуть свої сили учасники проєкту. Вона з кількома рівнями складнощів. І побудована так, аби нарощувати швидкість та маневровість польоту. Адже саме від цього залежить успішність виконання завдань в майбутньому.
Всі мішені в нас стоять на різних рівнях, це щоб пілоти могли маневрувати й змінювати, наприклад, це дерево, він пролітає між дерев, а потім знизити й попасти в броньовану техніку чи взагалі в латку.
Ідея відкриття школи у Третьої штурмової виникла через потребу перекваліфікації декого з бійців їхнього підрозділу на пілотів. А тоді вирішили масштабувати проєкт. І зробити його доступним і для цивільних, і для тих військовиків, які хочуть опанувати новий фах. Охочих навчатися в інструкторів з бойовим досвідом не бракує, а от тих, хто готовий йти далі служити, поки що в рази менше.
Позивний "Паштєт", командир підрозділу "Фатум" протитанкового батальйону Третьої штурмової бригади:
Відсоток випускників до рекрутів, звісно, не велика, нам хотілося б більше людей, ми над цим працюємо, нам хочеться залучати людей, зацікавити цією сферою, повинна бути відповідальність і розуміння, в який час ми живемо, і в якій ситуації зараз.
Черкаси стали третім містом, де навчатимуть пілотування. Такі школи управління ФПВ-дронами Третя штурмова вже відкрила у Києві та Одесі. У планах - й інші міста, адже потреба у кваліфікованих і мотивованих пілотах на фронті є завжди.